Logo Przewdonik Katolicki

Gdy czekanie na dziecko boli

Gdy czekanie na dziecko boli

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy już po raz trzeci organizuje rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo.

Spotkania pod hasłem „Gdy czekanie na dziecko boli…” odbędą się od 8 do 9 grudnia w ośrodku szkoleniowym Caritas w Przysieku k. Torunia.

Pomysł i potrzeba zorganizowania rekolekcji dla małżeństw starających się o potomstwo zrodził się wśród kilku małżeństw z „Martyrii”, którzy sami doświadczyli problemu niepłodności. Ich zmagania i wieloletnie oczekiwanie niejako ułożyły wykaz tematów i listę spotkań, które mają pomóc w przeżywaniu czasu niepłodności.

Rekolekcje są czasem spotkania ze specjalistami z dziedziny teologii, psychologii i medycyny, ale przede wszystkim umożliwiają rozmowy z małżeństwami w podobnej sytuacji, którym nie trzeba tłumaczyć, co się czuje i przeżywa. „Mam tak samo” – to najczęściej pojawiające się zdanie wśród rozmów uczestników. Rekolekcje już od trzech lat organizowane są w Adwencie, blisko świąt Bożego Narodzenia, które dla małżeństw bezdzietnych są wyjątkowo trudnym czasem. Spotkania przybliżają do Boga, pomagają nabrać sił i umocnić nadzieję.

Z każdej edycji rekolekcji skorzystało kilkanaście par z różnych zakątków Polski. Niektórzy pokonali setki kilometrów, by przyjechać na miejsce. Wszystkie pary podkreślały, że było warto. Szczegóły, relacje i świadectwa można znaleźć na: www.gdyczekanieboli.pl 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki