Logo Przewdonik Katolicki

Gdy czekanie na dziecko boli

Gdy czekanie na dziecko boli

„Gdy czekanie na dziecko boli” - rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy już po raz drugi organizuje rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo pod hasłem: „Gdy czekanie na dziecko boli...”.
 
Aktualne dane pokazują, że co piąta para ma problem z poczęciem dziecka. Osoby cierpiące z powodu niepłodności często czują się gorsze, doświadczają pustki, bezradności i przygnębienia. Informacje o ciążach wśród znajomych i rodziny, zamiast radości, wywołują zazdrość i pogłębiają smutek. Pojawiają się pytania: dlaczego my, co złego zrobiliśmy, za co Bóg nas tak karze?
 
Rekolekcje są czasem spotkania ze specjalistami z dziedziny teologii, psychologii i medycyny, ale przede wszystkim umożliwiają rozmowy z małżeństwami w podobnej sytuacji. Organizowane są w Adwencie, blisko Świąt Bożego Narodzenia, które dla małżeństw bezdzietnych są wyjątkowo trudnym czasem. Rekolekcje przybliżają do Boga, pomagają nabrać sił i umocnić nadzieję. W ubiegłym roku na rekolekcje przyjechało kilkanaście par z różnych zakątków Polski.
 
Tegoroczne odbędą się w dniach 9 - 10 grudnia w ośrodku szkoleniowym Caritas w Przysieku k. Torunia. Szczegóły, relacje i świadectwa można znaleźć na stronie: www.gdyczekanieboli.pl. Pod tym samym adresem są również prowadzone zapisy.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki