Logo Przewdonik Katolicki

7. Bieg o. Jońca już niedługo

7. Bieg o. Jońca już niedługo

W przyszłym tygodniu na terenie osiedla Sobieskiego będzie można zobaczyć setki dzieci i młodzieży biegnących w charakterystycznych żółtych koszulkach.

Na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu do rywalizacji stanie ponad 1350 biegaczy. Wezmą oni udział w organizowanym po raz siódmy Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Organizatorzy imprezy: Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada im. o. Józefa Jońca chcą w ten sposób uczcić pamięć pijara, założyciela Stowarzyszenia Parafiada, który zainicjował program edukacyjny pod hasłem: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Od 1989 roku organizował on „Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży”, w których corocznie bierze udział blisko 2 tysiące młodych ludzi. Z jego inicjatywy powstał także projekt: „Katyń… ocalić od zapomnienia”, mający na celu upamiętnienie polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Ojciec Joniec zginął w 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP to bieg wyjątkowy. Maksymalna dawka radości z biegania, młodości, energii i entuzjazmu. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się w 25 kategoriach na dystansach od 250 m do 3000 m w kategorii Open. W biegach dzieci i młodzieży weźmie udział ponad 1100 biegaczy z 76 szkół i przedszkoli, z 5 województw. Jak co roku przygotowany został inny projekt medalu, który otrzyma każdy uczestnik po ukończeniu swojego biegu. Medal tegorocznej edycji w kształcie trójkąta eksponuje siódemkę oznaczająca zarówno numer oraz dzień Biegu. Nowością w tej edycji jest sztafeta rodzinna 3 x 500 m, w której wystartują rodzice z dziećmi. Wszyscy natomiast będą mogli wziąć udział w niecodziennej akcji charytatywnej - po raz drugi „Pobiegniemy dla Marysi”.
7 Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca objęli patronatem: Metropolita Poznański, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, a także Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Katyńskie. Relacje z biegu zapewniają: Telewizja WTK, Portal epoznan.pl, Radio Merkury, Radio Emaus, Przewodnik Katolicki, Nasz Głos Poznański oraz Polski Portal dla Biegaczy Wszystko o Bieganiu.

Bieg jest imprezą otwartą i odbędzie się na terenie osiedla Jana III Sobieskiego. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym organizatora. Zawody rozpoczną się o godz. 11:00. Zgłoszenia elektroniczne do biegu głównego i do sztafety organizator przyjmuje do 31 marca lub do momentu osiągnięcia limitu. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej biegu www.bieg-jonca.pl. Serdecznie zapraszamy!

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki