Logo Przewdonik Katolicki

Wzrasta zainteresowanie nowymi formami pielgrzymowania

| 17.06.21r

Jesteśmy zmęczeni i bardziej niż zwykle potrzebujemy wakacji, które umożliwią nam autentyczny wypoczynek

Miniony rok był trudny dla wszystkich. Odczuliśmy to tym bardziej, że światowa sytuacja związana z epidemią, która zmusiła nas do przeorganizowania życia, również utrudniła – a często uniemożliwiła – znalezienie czasu na chwilę spokojnego oddechu, nawet w miesiącach letnich. Jesteśmy zmęczeni i bardziej niż zwykle potrzebujemy wakacji, które umożliwią nam autentyczny wypoczynek.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będziemy mieli do tego zdecydowanie więcej sposobności. Kolejne kraje otwierają granice dla turystów, wymagając od wjeżdżających przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub zaświadczenia o zaszczepieniu. Po zapełniających się urlopowych destynacjach widać, że wszyscy na to czekaliśmy. Nierzadko katolik staje przed dylematem, czy wybrać pielgrzymkę czy wyjazd typowo wypoczynkowy.

Biuro podróży Misja Travel przygotowało wyjątkową ofertę kierunków pielgrzymkowych, które zachwycają, dostarczają niezapomnianych doświadczeń, ale przede wszystkim zbliżają do Boga. Wypoczynek z Misją skierowany jest do katolików poszukujących podczas wakacji komfortu i spokoju. Łączy typowy program pielgrzymkowy z przestrzenią dla realizacji indywidualnych potrzeb, co czyni go odpowiedzią na potrzebę integralnego wypoczynku ducha oraz ciała.

Podczas lotniczych wyjazdów do Włoch, Medjugorie, Fatimy, Hiszpanii, Libanu Ukrainy lub na Sycylię pielgrzymi zakwaterowani są w hotelu położonym blisko sanktuarium lub plaży. Grupom przez cały pobyt służą swoją opieką kapłan oraz pilot. Programy wypoczynków przewidują możliwość codziennego uczestnictwa w Mszy Świętej oraz skorzystania z szerokiej oferty wycieczek dodatkowych do najciekawszych miejsc danego regionu. Zaprojektowane zostały tak, aby jak najlepiej umożliwić odpoczynek i wyciszenie, które sprzyjają duchowemu przeżywaniu wyjazdu.

W obecnych warunkach nie sposób przecenić korzyści, jakie daje udział w wyjeździe zorganizowanym. Biura podróży oferują zabezpieczenia w postaci możliwości bezkosztowej zmiany terminu realizacji wyjazdu, dodatkowych ubezpieczeń na wypadek odwołania podróży czy korzystnych zniżek na wykonanie wymaganych testów. Wsparcie w kryzysowych sytuacjach oraz gwarancje ubezpieczeniowe dają poczucie bezpieczeństwa umożliwiające spokojny wypoczynek.

Niech zachętą do podróży dla niezdecydowanych stanie się trwający Jubileuszowy Rok Jakubowy 2021. Uczczenie św. Jakuba Apostoła jest świetną okazją, by osobiście doświadczyć piękna pielgrzymowania. Nie trzeba od razu przechodzić szlaku Camino de Santiago, choć oczywiście warto! Jeśli jednak ograniczają nas urlop lub siły fizyczne, można zdecydować się na pielgrzymkę lotniczą i spędzić wartościowy urlop w jednym z nadmorskich hoteli położonych w otoczeniu najpiękniejszych sanktuariów Europy –­ Fatimy, Lourdes, Medjugorie, Santiago de Compostela czy San Giovanni Rotondo. Zachęcamy się do zapoznania z ofertą wyjazdów biura podróży Misja Travel.

Wszystkie propozycje można znaleźć na stronie biura www.misjatravel.pl. Rezerwacji wyjazdu dokonać można internetowo lub w siedzibach biura w Poznaniu lub Krakowie.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki