Logo Przewdonik Katolicki

Jakie zabawki dla niemowląt sprawdzają się najlepiej?

| 27.04.21r

Okres niemowlęcy w życiu dziecka to czas szczególnie intensywnego rozwoju na wielu płaszczyznach.

Choć mija bardzo szybko, warto zapewnić dziecku w tym czasie optymalne warunki, by nic nie zakłóciło możliwości rozwojowych. Jakie zabawki dla niemowląt będą najlepsze, na co warto zwrócić uwagę? Przeczytaj więcej w poniższym artykule i znajdź najlepsze propozycje zabawek niemowlęcych.

Jakie zabawki dla niemowląt warto kupić?
Rodzice nowo narodzonych dzieci wieloaspektowo dbają o ich rozwój i bezpieczeństwo. Dlatego zastanawiając się, jakie zabawki dla niemowląt wybrać, warto przede wszystkim postawić na jakość i odpowiednie certyfikaty. Zabawki powinny być przeznaczone dla tej właśnie grupy wiekowej dzieci, a przed użyciem rodzic powinien dokładnie zapoznać się ze sposobem ich użytkowania. Niemowlęce zabawki muszą również być proste w utrzymaniu czystości.

Pierwsza zabawka malucha - kontrasty i kształty
Niemowlę w pierwszych tygodniach życia przede wszystkim wykształca swój wzrok i koordynację ruchową. Dlatego pierwsze zabawki dla dzieci, na przykład karuzela nad łóżeczko czy pałąk do łóżeczka powinny mieć wyraźne, kontrastowe barwy. Warto zauważyć, że dziecko będzie się im przede wszystkim przyglądać. Dobry pomysł to także specjalny miś, maskotka z automatycznym głośniczkiem, który uruchamia się i emituje tak zwane białe szumy pomagające się wyciszyć i zasnąć, albo też specjalne pozytywki z odgłosami natury.

Mata edukacyjna o wielu funkcjach
Dobrej jakości maty edukacyjne nadają się do użytkowania już od pierwszych chwil życia. To zabawki mogące pełnić wiele funkcji jednocześnie:

  • mata do ćwiczenia, prób raczkowania,

  • mata sensoryczna, z różnymi fakturami, kształtami, dźwiękami,

  • pałąki z zabawkami do prób chwytania, ćwiczenia koordynacji,

  • elementy interaktywne maty, światło, dźwięk, ruch,

Mata pomaga zapewnić dziecku odpowiednią stymulację rozwojową. Można uzupełnić ją również o zabawki dla dzieci interaktywne z dźwiękiem i światłem dostosowane do wieku dziecka, a także wygodne leżaczki z dodatkowymi funkcjami czy bujaki.

Sprawdzone zabawki dla niemowląt wspierające rozwój
Warto decydując się na zakup konkretnej już zabawki dla niemowląt sprawdzić opinie o danym produkcie, rankingi najlepszych zabawek czy aktualnych trendów. To pomaga uniknąć niewłaściwych wyborów, zabawek, które nie spełnią swojej funkcji. Jakie zabawki dla niemowląt sprawdzają się dobrze? Z pewnością takie, które przyciągają wzrok i słuch malucha, na przykład specjalna książeczka dla niemowląt, grzechotka, gryzak z odpowiednią fakturą.

Gdzie można znaleźć najlepsze zabawki dla niemowląt?
Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić dobre zabawki, które sprawdzą się dla niemowlaka, sprawdź Ceneo.pl. Znajdziesz tam nie tylko bardzo bogatą ofertę produktów dla niemowląt, ale również wiele przydatnych informacji dotyczących wyboru. Poznaj opinie innych użytkowników, sprawdź tanie produkty dobrej jakości i najlepsze ceny markowych zabawek. Kup wysokiej jakości zabawki dla niemowląt, jakie sprawdzą się dla Twojego dziecka albo na prezent.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki