Logo Przewdonik Katolicki

Prymas Polski: zostańmy w domu

PJ/KAI | 21.03.20r
fot. EpiskopatNews

Weźmy udział w Mszy św. przez środki społecznego przekazu. Bądźmy razem na modlitwie w ten właśnie sposób – prosi abp Wojciech Polak.

– Uważajmy na siebie, bądźmy za siebie odpowiedzialni. Zostańmy w domach, weźmy udział w Mszy św. przez środki społecznego przekazu. Bądźmy w ten sposób razem na modlitwie. Niech to będzie wyraz naszej miłości i troski o siostry i braci – prosi Prymas Polski. Z taką prośbą do wiernych zwrócił się abp Wojciech Polak w piątkowy wieczór, tuż po zakończeniu Drogi Krzyżowej i modlitwy różańcowej, którą poprowadził w swojej kaplicy i która była transmitowana on-line.
Wcześniej abp Polak wydał kolejny dekret, na mocy którego udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. wszystkim bez wyjątku wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej, a także przebywającym na jej terenie. Dyspensa obowiązuje do odwołania, a skorzystanie z niej oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem.
– W tym trudnym czasie proszę wszystkich wiernych o modlitwę za osoby dotknięte wirusem, za wszystkich, którzy chorym pomagają: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne oraz za osoby pracujące nad wynalezieniem szczepionki. Módlmy się również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa – prosi Prymas Polski.

 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki