Logo Przewdonik Katolicki

W komunii z Bogiem

ks. Stanisław Szczepaniec
Fot.

Drodzy Czytelnicy!Przeżywamy rok jubileuszu 600-lecia konsekracji naszej katedry. Od początku istnienia parafii katedra jest miejscem, w którym spotykamy się, by oddawać cześć Bogu, naszemu Stwórcy i Panu. Patronką naszą jest Matka Boża Wniebowzięta.


 

 

 

Jubileusz katedry upamiętnią również misje parafialne. Ostatnie odbyły się w 1999 r., jako przygotowanie do Wielkiego Jubileuszu Odkupienia. Jubileusz katedry pragniemy przeżywać pojednani z Bogiem i braćmi. Chcemy też pogłębić naszą więź z Kościołem.

Cieszymy się, że misje, które trwać będą od 9 do 15 kwietnia, poprowadzą księża jezuici z Bytomia: ks. Zbigniew Górecki TJ i ks. Kazimierz Ptaszkowski TJ, doświadczeni w misyjnym posługiwaniu. Do udziału zapraszamy parafian, ale i innych mieszkańców Włocławka. Niech Państwo zarezerwują trochę czasu. Ten trud na pewno zaowocuje łaską, której miłosierny Bóg nie skąpi swoim wyznawcom.

Bardzo prosimy, aby w każdym domu naszej parafii codziennie odmówiono chociaż jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji misji. Wiernych chorych, samotnych, cierpiących prosimy, aby ofiarowali swój krzyż w intencji naszego nawrócenia i pojednania wszystkich ludzi z miłosiernym Bogiem.

 

Program

Sobota 9 kwietnia, godz. 18.30 – rozpoczęcie misji.

Niedziela 10 kwietnia – Msze św. o godz.: 6.30; 8; 9.30; 11; 12.30 i 18.30. Godz. 16  – Gorzkie żale z nauką pasyjną.

11 kwietnia – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich, godz. 9.30 8 i 17.30.

12 kwietnia – dzień pojednania; godz. 9.30 – Msza św. dla osób starszych, chorych i samotnych. Sakrament chorych. Godz. 18.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

13 kwietnia – dzień pamięci i modlitwy za zmarłych. Msze św. o godz. 9.30 i 18.30.

14 kwietnia – dzień małżeństw, odnowienie przysięgi małżeńskiej na mszach o godz. 9.30 i 18.30.

15 kwietnia – zakończenie misji. Msza św. o godz. 9.30, a o godz. 17 Droga Krzyżowa ulicami miasta. O godz. 18.30 Msza św. i błogosławieństwo misyjne.

Spowiedź misyjna – wtorek i środa. Codziennie o godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

Pomyślmy o misjach jako czasie spotkania z Jezusem Chrystusem, jako czasie powrotu do Boga, czasie wielkiego miłosierdzia, czasie przemiany życia.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki