Logo Przewdonik Katolicki

''Dobre granie''+ dobry przekaz!

Tomasz Ciesielski
Fot.

"Profilaktyczny HIP-HOP" - pod taką nazwą w Nakielskim Ośrodku Kultury w miniony poniedziałek 19 grudnia o godz. 10 i 12 odbyły się koncerty grupy Full Power Spirit, połączone z pokazami tańca breakdance zespołów: Spasiba Breakers (4. ekipa mistrzostw Europy Środkowo- -Wschodniej) i ABS ("reprezentanci" Nakielskiego Ośrodka Kultury). Full Power Spirit. Trio. Kultura hip-hopu stała...

"Profilaktyczny HIP-HOP" - pod taką nazwą w Nakielskim Ośrodku Kultury w miniony poniedziałek 19 grudnia o godz. 10 i 12 odbyły się koncerty grupy Full Power Spirit, połączone z pokazami tańca breakdance zespołów: Spasiba Breakers (4. ekipa mistrzostw Europy Środkowo- -Wschodniej) i ABS ("reprezentanci" Nakielskiego Ośrodka Kultury).



Full Power Spirit. Trio. Kultura hip-hopu stała się ogniwem, które nadało wspólny język pewnej pasji. Jest to najbardziej szczera i prosta forma przekazu tego, w co wierzą wykonawcy. "Picia", "Dzyrooo" i "Miru" (tak brzmią pseudonimy chłopaków tworzących Full Power Spirit) jeżdżą po całej Polsce i poprzez swoją muzykę, rozmowy, świadectwo, próbują przekonywać młodych ludzi, iż warto nieustannie robić coś dobrego. Walczyć z nałogami. Zachęcają do szukania własnej drogi w życiu. - Jeśli młodzi odkryją, że jest inny, lepszy punkt wyjścia, to pójdą tym tropem, odrzucając drogę, która może wiązać się z uzależnieniem. Dużo mówi się o wolności na świecie, ale trzeba pomyśleć o tym, czy ta wolność jest w naszym kraju. Uważam, że jeśli wieczorem boję się wyjść z domu, to jej nie ma. Chcemy przekazać młodym ludziom, by walczyli o tę osobistą wolność - mówi "Miru", lider zespołu.

Wojownicy dobrej sprawy


Przemoc? - całkowicie odrzucona! FPS uznają i propagują tylko jeden rodzaj walki - "walkę pozytywną". Chłopcy śpiewają w jednym ze swoich utworów o konieczności bycia "pozytywnym wojownikiem". Chcą uczyć młodych ludzi, że zło dobrem można zwyciężać. Zachęcają do robienia codziennie jakichś małych "przyjaznych" uczynków dla innych. - Jeśli w sali zgromadzonych jest 300 osób i każda z nich wracając do domu, podniesie jeden papierek z ulicy i wrzuci go do kosza, to już zmieniamy nasz świat - tłumaczy "Miru".
Mam nadzieję, że nakielska młodzież, tak licznie zgromadzona w sali widowisko-kinowej miejscowego NOK-u, dostrzegła i przyswoiła dobry przekaz, jaki płynie z twórczości Full Power Spirit.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki