Logo Przewdonik Katolicki

Gdzie w swobodę człowiek wierzy...

Anna Wojciechowska, ks. Tomasz Kalinowski
Fot.

Młodzież gimnazjalna i licealna z parafii św. Barbary w Turku i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim spędziła drugi tydzień ferii w mroźnej, zaśnieżonej i malowniczej Wiśle. Zimowisko odbywało się od 7 do 12 lutego, a jego organizatorami byli księża Tomasz Kalinowski i Mariusz Staszak. Opiekunami uczniów byli księża Tomasz i Mariusz wraz z nauczycielkami: Anną...

Młodzież gimnazjalna i licealna z parafii św. Barbary w Turku i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim spędziła drugi tydzień ferii w mroźnej, zaśnieżonej i malowniczej Wiśle. Zimowisko odbywało się od 7 do 12 lutego, a jego organizatorami byli księża Tomasz Kalinowski i Mariusz Staszak.Opiekunami uczniów byli księża Tomasz i Mariusz wraz z nauczycielkami: Anną Wojciechowską i Elżbietą Wojciechowską z Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim oraz Adrianem Adamczykiem, katechetą z Gimnazjum nr 1 w Turku. Na aktywny wypoczynek w głównej mierze złożyły się wyprawy w urocze zakątki Beskidu Śląskiego. Pogoda, piękne widoki uatrakcyjniały wycieczki na Stożek, Równicę i Czantorię. Tu pomocny okazał się wyciąg, zatrzymujący się w pewnej odległości od szczytu, który trzeba było następnie zdobywać wspinaczką. Atrakcyjną imprezą był kulig z płonącymi pochodniami po dolinie Białej Wisły, zakończony pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Zimowisko jest bardzo dobrą okazją do rozwoju sfery duchowej, ożywiania wiary. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszach Świętych w kościele parafialnym. Oddaliśmy również pokłon naszej Matce - Pani Jasnogórskiej. Podczas Eucharystii sprawowanej przez księży Tomasza i Mariusza prosiliśmy Boga o siły, wytrwałość i błogosławieństwo na dalszą naukę i pracę.
Opuszczaliśmy Wisłę trochę smutni. Tak szybko skończył się piękny czas ferii! Opiekunowie mają jednak powody do radości, widząc młodzież wypoczętą, szczęśliwą, dzielącą się swoimi wrażeniami. Wszyscy wyrażali chęć ponownego przyjazdu w góry, kiedy tylko będzie to możliwe. Zatem do zobaczenia na następnej zimowej wyprawie, a może i wcześniej?
Panu Pawłowi Wiktorskiemu, burmistrzowi Miasta i Gminy Lubień Kujawski, składamy serdeczne podziękowanie za udostępnienie autobusu szkolnego na cały czas pobytu naszych uczniów w górach.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki