Logo Przewdonik Katolicki

Od Abba do Amen. Przypowieści do Ojcze nasz

Od Abba do Amen. Przypowieści do Ojcze nasz

To zaproszenie do innego niż do tej pory zagłębienia się w modlitwę Ojcze nasz.

Od Abba do Amen. Przypowieści do Ojcze nasz, Dariusz Kubuj, Krzysztof Popławski OP Od Abba do Amen to zaproszenie do innego niż do tej pory zagłębienia się w modlitwę Ojcze nasz. Zachęta do spojrzenia na powszechnie znane przypowieści biblijne – m.in. o synu marnotrawnym, pannach mądrych i głupich albo talentach – w świeży, nieobarczony przyzwyczajeniami sposób. Autorzy nadają im oddające sedno tytuły i odnoszą do kolejnych siedmiu próśb Ojcze nasz. Zabieg ten pozwala odkryć na nowo powszechnie znane i ponadczasowe prawdy.
O modlitwie Ojcze nasz można mówić, milczeć, czytać i pisać nieustannie. Za każdym razem odkrywa się przed nami na nowo – czytamy we wstępie, a dalsza lektura to potwierdza. Powtarzający się przejrzysty układ poszczególnych rozdziałów: prośba Ojcze nasz, biblijna opowieść, kontekst i refleksja sprawiają, że odkrywanie codziennej modlitwy i znanych powszechnie opowieści nabiera całkiem nowego wyrazu.

Od Abba do Amen. Przypowieści do Ojcze nasz
Dariusz Kubuj, Krzysztof Popławski OP
W drodze 2021
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki