Logo Przewdonik Katolicki

Kolejne spotkanie z cyklu SpadkoWiercy

Kolejne spotkanie z cyklu SpadkoWiercy

Temat to „Wychowanie w wierze a sakrament bierzmowania”.

W niedzielę 21 kwietnia o godz. 17.00 w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu (ul. Kościuszki 99, sala Jana W. Góry OP) odbędzie się ósme spotkanie w ramach cyklu SpadkoWiercy.
 
Gościem wydarzenia zatytułowanego: „Wychowanie w wierze a sakrament bierzmowania” będzie Sławomir Giefing – przedsiębiorca, od lat zaangażowany w życie KK w fundacji Pro Publico oraz jako katechista, przygotowujący młodzież do bierzmowania i rodziców do chrztu dziecka.
 
SpadkoWiercy to cykl spotkań wspólnoty Paleolit i poznańskiego klasztoru oo. Dominikanów. To rozmowy o wychowywaniu w wierze; o tym, czy i jak wiarę można przekazywać; jak z dziećmi – młodszymi i starszymi – o niej rozmawiać; gdzie – i czy w ogóle – stawiać granice, jak radzić sobie w sytuacjach odejścia dziecka/nastolatka od wiary…
 
Spotkania skierowane są przede wszystkim do rodziców, opiekunów oraz katechetów. W ramach projektu zaplanowano łącznie dziesięć spotkań.
 
Gośćmi kolejnych wydarzeń są przede wszystkim praktycy: zarówno specjaliści od spraw wychowania, psychologii i wiary, jak i rodzice, którzy z tym zadaniem się już zmierzyli lub się mierzą.
 
Profesjonalnie rejestrowane spotkania tworzą cykl SpadkoWiercy, zamieszczony na kanale dominikanie.pl.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:TVP3, Radio Poznań, Radio Emaus, „Przewodnik Katolicki”, miesięcznik „W drodze”, dominikanie.pl.
 
Partnerami wydarzenia są: Fundacja na rzecz wspierania integralnego rozwoju człowieka DOBROstan, Fundacja Odzyskani, Wydawnictwo W drodze, Young Life, HojnART, Fabryka Opowieści, Just Talented.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki