Logo Przewdonik Katolicki

Bo FOLKLOR MAMY WE KRWI!

Bo FOLKLOR MAMY WE KRWI!

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE doczekał się już XVIII edycji.

Po raz kolejny publiczność będzie mogła podziwiać tancerzy z całego świata. W tym roku koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal trwać będzie 9 dni od 11 do 19.08.2018 r.

W festiwalu weźmie udział 6 grup: ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę, 11 sierpnia koncertem w Nowym Tomyślu. Koncert inauguracyjny w Poznaniu w Parku Wilsona oraz kolorowy korowód ulicą Półwiejską odbędą się w poniedziałek, 13 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię. Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu na rynku 19 sierpnia o 21:00. Poza tym czekają nas wieczory narodowe oraz turniej sportów tradycyjnych – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.
Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją Mam folklor we krwi!, chcemy propagować oddawanie krwi.  Od 7 sierpnia towarzyszyć nam będzie krwiobus, w którym każdy będzie mógł oddać krew. Tego dnia  znajdziecie nas przy Przystani POSNANIA. Zapraszamy również do Leszna 14 sierpnia oraz ponownie przy Przystani POSNANIA 16 sierpnia.  Jesteśmy dumni, że możemy propagować folklor i równocześnie pomagać innym.
Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Podczas koncertu finałowego prezentowane są najlepsze punkty programu zespołów, a do jego organizacji buduje się kilka scen, wykorzystuje kilkadziesiąt reflektorów oraz ponad sto mikrofonów. – Na miejsce koncertu wybieramy co roku inne miejsce, które stanowi urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. W tym roku jest to Swarzędz, w którym od lat uwielbiamy występować, dzięki fantastycznej atmosferze, którą budujemy ze wspaniałą publicznością.
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki