Logo Przewdonik Katolicki

Tobie, Jezu, ufamy

Monika Galankiewicz
Fot.

Przygotowaniem do święta Miłosierdzia w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich była dziewięciodniowa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w łączności ze św. Faustyną i za jej wstawiennictwem, parafianie i pielgrzymi polecali w modlitwach różne grupy wiernych Miłosierdziu Boga. Czynili tak zgodnie ze słowami Jezusa, zapisanymi...

Przygotowaniem do święta Miłosierdzia w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich była dziewięciodniowa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w łączności ze św. Faustyną i za jej wstawiennictwem, parafianie i pielgrzymi polecali w modlitwach różne grupy wiernych Miłosierdziu Boga. Czynili tak zgodnie ze słowami Jezusa, zapisanymi przez św. Faustynę: „W każdym dniu przyprowadzisz do Serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego” (Dz.1209).

W wigilię święta, od godz. 9, trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Parafianie, przybyłe wspólnoty modlitewne i pielgrzymi (m.in. ze Stanów Zjednoczonych) wielbili Miłosierdzie Boże, przepraszając Boga za grzechy i prosząc Go o łaski dla całego świata. Dzięki posłudze spowiedników każdy miał możliwość pojednania się z Bogiem, by móc czerpać łaski ze źródła miłosierdzia, a po spełnieniu warunków (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., wzbudzenie ufności w Miłosierdzie Boże oraz akty miłosierdzia wobec bliźnich wyrażone przez czyn, słowo i modlitwę) dostąpić całkowitego odpuszczenia win i kar.

Uroczystej Eucharystii w święto Miłosierdzia przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Gębicki. W koncelebrze z biskupem liturgię sprawował ks. Janusz Kowalski – kustosz Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny. O godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną (jak we wszystkie dni roku) przez siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia uczciliśmy, razem z liczną grupą pielgrzymów, godzinę Męki i Śmierci naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Oby łaski, jakimi tego dnia obdarzyło nas miłosierne Serce Boga, przyniosły jak najwięcej błogosławionych owoców!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki