Logo Przewdonik Katolicki

Nieobojętni

ks. Konrad Biczysko, Magdalena Stefanowska
Fot.

Byłam jedną z 27 osób, które od 1 do 5 lutego uczestniczyły w rekolekcjach eucharystycznych w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Żydowie. Organizatorem i naszym duchowym opiekunem był ks. Krzysztof Antczak, wikariusz parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym. Braliśmy udział w katechezach prowadzonych przez ks. Krzysztofa, poznawaliśmy znaczenie liturgicznych gestów, symboli i znaków, uczestniczyliśmy...

Byłam jedną z 27 osób, które od 1 do 5 lutego uczestniczyły w rekolekcjach eucharystycznych w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Żydowie. Organizatorem i naszym duchowym opiekunem był ks. Krzysztof Antczak, wikariusz parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym. Braliśmy udział w katechezach prowadzonych przez ks. Krzysztofa, poznawaliśmy znaczenie liturgicznych gestów, symboli i znaków, uczestniczyliśmy we Mszy św., w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z rozważaniami Drogi krzyżowej. Wieczorem odmawialiśmy Różaniec.
Piątego lutego przyjechał do nas bp Bronisław Dembowski. Uczestniczyliśmy w Mszy św. pod jego przewodnictwem. Po wspólnym obiedzie pożegnaliśmy dostojnego gościa. Wkrótce i my wróciliśmy do Włocławka.
Jeśli byli wśród nas koledzy i koleżanki, którzy przyjechali na rekolekcje z braku innych zajęć, to wierzę, że tak samo jak nasze, i ich serca otworzyły się na Zbawiciela. Nie mogły się nie otworzyć! I z tego trzeba się cieszyć najbardziej i za to Bogu najbardziej dziękować.
Joanna

Od 10 do 12 lutego w Domu Rekolekcyjnym odbywały się warsztaty muzyczne dla zespołu muzycznego z Ośrodka Duszpasterskiego pw. św. Bogumiła w Kole.
Zajęcia prowadził ks. Sławomir Walczak. W Żydowie była też grupa młodzieży z Włocławka. Dzielono się doświadczeniami, można było poznać wiele nowych pieśni.
W pierwszym dniu warsztatów gościem młodzieży był Marek Kłaniecki, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kole, który wygłosił prelekcję nt. roli muzyki w liturgii oraz poprowadził zajęcia z technik emisji głosu i aranżacji utworów.
Zespół istnieje od końca września ubiegłego roku. Młodzi pilnie się uczą. Chcą bowiem przyczynić się do tego, by wierni z Ośrodka Duszpasterskiego w Kole przeżywali liturgię głębiej i donioślej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki