Logo Przewdonik Katolicki

Ważne tematy

 • Większość z ofiar Holokaustu nie ma nawet własnych grobów. Naziści chcieli pamięć o nich dosłownie wymazać z ziemi. Tym bardziej ważny jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

  więcej
 • Dyrektywa Omnibus powinna zwiększyć świadomość klientów. Dzięki niej będziemy trochę mniej bezbronni w relacjach ze sprzedawcami. To kolejny drobny, ale ważny krok w kierunku zwiększania świadomości zakupowej. Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

  więcej
 • Nieustannie ubolewam, że w wyniku ostatniej reformy lekcjonarza określeniem „tułacz Aramejczyk” zastąpiono poetycką frazę „Aramejczyk błądzący” (Pwt 26, 5). Jest ona częścią modlitwy, którą Izraelita miał wypowiadać, składając Bogu w ofierze pierwociny...

  więcej
 • Problemy nazwaliśmy po imieniu i nikt nie może powiedzieć, że o nich nie słyszał – uważa przewodniczący niemieckiego episkopatu. Dyskusje po spotkaniu tamtejszych biskupów z watykańskimi hierarchami nie ustają do dziś.

  więcej
 • Aż 60 proc. ludzi żyje tu za mniej niż 2,15 dolara dziennie, każdego dnia licząc się z możliwością ataku jednej z wielu grup terrorystycznych – to tam z kolejną pielgrzymką udaje się Franciszek.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki