Czytanie na dziś: Pwt 8, 2–3. 14b–16a; Ps 147; 1 Kor 10, 16–17; J 6, 51–58
Mamy dwie wiadomości: dobrą i niekoniecznie dobrą. Dobra jest taka, że wśród polskich nastolatków wraca moda na czytanie książek. Niekoniecznie dobra brzmi, że nie jest to literatura wysokich lotów, choć odrywa od komputera i smartfona.
Pozainstytucjonalne formy wsparcia dla osób ubogich dają, nierzadko utracone lata temu, poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Pod warunkiem, że podstawą wzajemnego funkcjonowania są relacje oparte na zaufaniu.
Trudno o historię tak czystą i szlachetną, tak moralnie jednoznaczną, jak powstanie w warszawskim getcie, które wybuchło 80 lat temu. Takim ono w swej istocie było – zrywem dokonanym w imię ocalenia ludzkiej godności.
Organizacja, która jak żadna inna uczyniła wiele dla podtrzymania pamięci o tragicznych dziejach dwudziestowiecznej Rosji i całego ZSRR, dzisiaj paradoksalnie sama potrzebuje docenienia i pamięci.
Trzy dekady po obaleniu komunizmu polskie społeczeństwo zmieniło się w grupę indywidualistów, którzy chcą dbać o siebie. Polscy pracownicy nie są zorganizowaną grupą, tylko zbiorem pojedynczych podmiotów rynku pracy.
-15%
-95%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki