Czytanie na dziś: Lb 21,4b–9 lub Flp 2,6–11; J 3,13–17
Nowe przepisy niczego nie zmienią, jeśli osoby pozwalające sobie na brutalne, napastliwe wypowiedzi będą spotykały się z tolerancją czy nawet akceptacją w swoich własnych środowiskach.
Rozgorzała dyskusja o mowie nienawiści. Dobrze. Najwyższy czas. Bardzo łatwo może się ona jednak przerodzić w próby wprowadzenia cenzury. Od eliminacji tego, co pogardliwe, niedaleko do cenzurowania tego, co niewygodne.
W debacie publicznej pojawił się postulat większego rozdziału państwa i Kościoła. Stowarzyszenie Inicjatywa Polska przygotowało projekt ustawy „o świeckim państwie”. Nasza odpowiedź nie może być banalna.
O tym, dlaczego przyjęty w Polsce model to dobry pomysł na relacje między państwem a Kościołem, z politologiem dr. hab. Sławomirem Sowińskim Rozmawia Piotr Joźwik
Byłem w irackim Kurdystanie. Odwiedziłem obozy dla uchodźców, głównie jazydów. Poznałem młodych lekarzy z Europy, którzy się nimi opiekują. I, co najważniejsze, zweryfikowałem moje poglądy.
-70%
-13%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki