Logo Przewdonik Katolicki

Ważne informacje

 • Jak pokazują badania, dzieci uczą się najwięcej przez naśladownictwo. To, jak dorośli radzą sobie w czasach epidemii, może być dla nich wyjątkowo ważną lekcją wychowawczą.

  więcej
 • Nie tylko chcę, ale muszę być świętą, nowoczesną świętą, teocentryczną humanistką! – te słowa można by uznać za wyraz zadufania w sobie, a nawet bezczelności. Można by, gdyby nie to, że ich autorką jest bł. Natalia Tułasiewicz.

  więcej
 • Ta świeżo wydana książka mówi nam o fenomenie niezwykle ważnym, o którym nigdy dosyć przypominania. Jedną z ofiar prześladowań, skierowanych przeciw wierzącym w Związku Sowieckim – szczególnie w pierwszych latach istnienia tego państwa – byli katolicy.

  więcej
 • Podczas pandemii najbardziej narażone na ryzyko zakażenia są osoby wykonujące zawody nisko płatne, ale szczególnie istotne społecznie. Czas skończyć z ich niedowartościowaniem.

  więcej
 • Jaką wspólnotą jesteśmy?

  Monika Białkowska i ks. Henryk SeweryniakPrzewodnik Katolicki 13/2020

  Monika Białkowska: Różne rzeczy nam ten trudny czas o nas samych objawia. Zobaczymy, jak będzie dalej, jak udźwigniemy tę narzuconą samotność, ale na razie zachwyca mnie to, jak bardzo próbujemy być razem.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki