Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

7 wyników dla wyrażenia "zarobki"

 • Praca jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących nasze życie. Niestety, po 1989 r. skoncentrowaliśmy się na gospodarczych wskaźnikach, zapominając o tym, że praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy.

  więcej
 • Odsetek osób o niskich zarobkach wśród pracujących w UE wyniósł w 2014 r. 17,2 proc. - poinformował Eurostat. W Polsce ten wskaźnik wyniósł 23,6 proc.

  więcej
 • Trzy miliony osób. Tyle, ile zamieszkuje Warszawę, Poznań i Gdańsk. Właśnie tyle osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Na przeżycie mają niespełna 500 zł miesięcznie.

  więcej
 • Mimo historycznie niskiego bezrobocia oraz dosyć szybkiego wzrostu płac wciąż zmagamy się ze zjawiskiem biednych-pracujących. Ich życie przypomina antyczną tragedię, bo dostępne możliwości składają się głównie z wad. Wybór mniejszego zła jest niezwykle trudny.

  więcej
 • Opłata reprograficzna, która od nowego roku ma zostać odświeżona o najnowsze urządzenia elektroniczne, budzi wiele emocji. Jednak cel, na który ma być przeznaczona, jest szczytny: wspomóc przyszłe emerytury najgorzej opłacanych polskich artystów.

  więcej
 • Zamiast likwidować umowy cywilnoprawne lub wprowadzać zupełnie nowy jednolity kontrakt o pracę, lepiej zwyczajnie oskładkować zlecenia i dzieła w taki sam sposób jak etaty. Nie warto wylewać dziecka z kąpielą.

  więcej
 • Pod względem zarobków ostatnie lata można uznać za całkiem udane. Płace wyraźnie wzrosły, nierówności nieco spadły, a inflacja pochłonęła mniejszą część podwyżek. Zmniejszyły się też nierówności dochodowe między płciami.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki