Czytanie na dziś: Rdz 37,3-4.12-13a.17b-28; Ps 105; Mt 21,33-43.45-46
W mediach ostatnio można było zobaczyć zdjęcia Chrystusa, krzyża, katolickiego księdza lub zakonnicy, a towarzyszyły im nagłówki typu: „Religijne dzieci są złośliwe, mściwe i samolubne”. Jak jest naprawdę?
Liczne zajęcia dodatkowe, smartfony, tablety, DVD… a nasze dzieci nadal się nudzą. To prowadzi do złych decyzji i wpędza w złe towarzystwo. Jak walczyć z nudą? Jak nauczyć dzieci samodzielnego zajmowania się sobą?
Ostrzegając nastolatka przez niebezpieczeństwami, lepiej pokazywać to co dobre, budować na wartościach. Wbrew pozorom młodzi ludzie zadają sobie pytania o cel i sens życia.
Świat stwarza doskonałe warunki do rozwoju. Każda istotna potrzeba jest możliwa do szybkiego zaspokojenia, a system edukacyjny coraz łagodniejszy. Czy jest to korzystne dla naszych dzieci?
Lider i organizator, która motywuje swoich małych współpracowników tak, by wykonywali obowiązki nie dlatego, że muszą, lecz chcą. I zarządza w taki sposób, by mieć czas i dla męża, i dla siebie.
Zabieranie dzieci rodzicom przez urzędników to temat w Polsce nowy. Norwegia, europejska rekordzistka w liczbie nieletnich oddanych do rodzin zastępczych i ośrodków, mierzy się z nim od lat.
Rozmowa o katechezie w szkole z bp. Markiem Mendykiem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
Rozmowa o wartości edukacji katolickiej z kard. Zenonem Grocholewskim .
Chcemy, by nasze dzieci potrafiły przeciwstawić się presji otoczenia. A jednocześnie wymagamy od nich posłuszeństwa. Czy to nie jest wewnętrzna sprzeczność?
Rozmowa o chrześcijańskiej odpowiedzialności i fiasku europejskiej polityki multi-kulti z posłem do Parlamentu Europejskiego Markiem Jurkiem.
Bestseller
-15%
-13%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki