Czytanie na dziś:
Zabronił stosowania kar cielesnych, co nie mieściło się w ówczesnej mentalności. Zalecał zajęcia nie dłuższe niż 30 minut, bo wiedział, że dzieci nie potrafią się dłużej skupić. Takie podejście do wychowania miał zmarły 150 lat temu bł. Edmund Bojanowski.
Postawę miłosierdzia można i warto rozwijać, trzeba ją jednak odpowiednio zrozumieć. Bo empatia, współczucie, troska o innych, miłość i przebaczenie, które kojarzymy z miłosierdziem, nie oznaczają naiwności czy przyzwolenia na zło.
Wiemy, że „z kim przestajesz, taki się stajesz”. W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych osobami, które mogą kształtować nasze dzieci, są „znajomi” z internetu. Co można zrobić, by ochronić dzieci przed złymi wpływami?
Odmawianie wykonywania poleceń, agresja słowna i fizyczna, wagary, alkohol, ucieczki z domu, drobne kradzieże… Kiedy dziecięcy i młodzieńczy bunt jest elementem rozwoju, a kiedy to sygnał zaburzenia?
-13%
-19%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki