Czytanie na dziś: Dz 2,36-41; J 20,11-18
Pierwszym skojarzeniem większości osób zapytanych o asertywność jest zazwyczaj stwierdzenie, że to mówienie „nie” i dbanie wyłącznie o siebie. Ale czy prawdziwa asertywność to tylko odmawianie?
Z Moniką Sajkowską, prezes Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, rozmawia Małgorzata Bilska
Te dzieci nie znają ciszy i mają jedną parę skarpet. Nigdy w życiu nie opuściły rodzinnego przedmieścia lub przeciwnie, uciekły przed wojną w nieznane. Ich wakacje to nie tylko czas odpoczynku: to szansa na początek nowego życia.
Księża spędzają godziny na modlitwie, w konfesjonałach, podczas ewangelizacji. Sami modlitwy potrzebują jak powietrza, bo nie spadają nam z nieba.
Rozmowa z Jolantą Kaczmarczyk, zastępcą dyrektora organizacji Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym w Krakowie
Pomagając w Afryce nie wystarczy pobiec za sentymentalnym odruchem serca. Trzeba mieć przemyślany plan aby pomóc, a nie zaszkodzić. Podstawą jest zadanie pytania: czego ci ludzie potrzebują, a nie: co ja im mogę dać.
Biegnące w szybkim tempie przemiany społeczne wymagają zacieśnienia więzi między pokoleniami. Solidarność międzypokoleniowa nie może się jednak opierać tylko na przekazywaniu pieniędzy od jednych do drugich.
We Francji muzułmanie przyjmują chrzest. Jest ich naprawdę wielu. Nie chcę powiedzieć – masowo, ale liczba jest pokaźna: 15 tysięcy rocznie.
Nikt nie lubi przegrywać. Zwłaszcza z samym sobą, gdy słabości okazują się silniejsze od nas. Są jednak sposoby na to, by porażki wykorzystać dla budowania własnej siły – i warto się ich nauczyć.
Według Finów pierwszym krokiem do wyjścia z bezdomności powinno być otrzymanie mieszkania. Dzięki temu Finlandia jest jedynym europejskim krajem, w którym liczba osób długotrwale bezdomnych systematycznie spada.
Bestseller
-15%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki