Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

38 wyników dla wyrażenia "wsparcie"

 • Zasada wsparcia społecznego ma znaczenie nie tylko w wychowywaniu dzieci i obowiązkach domowych, ale przede wszystkim we wsparciu psychicznym, którego wszyscy potrzebujemy.

  więcej
 • Ksiądz na sygnale

  WF27.03.20r

  Od 28 marca funkcjonować będzie specjalna infolinia, uruchomiona przez archidiecezję poznańską. Jest to sposób wyjść naprzeciw wszystkim, którzy potrzebują duchowego wsparcia, rozmowy i umocnienia w związku z panującą w Polsce i na świecie pandemią...

  więcej
 • Ksiądz pod telefonem

  WF24.03.20r

  Z inicjatywy ks. abp G. Rysia uruchomiony został dziś telefon wsparcia duchowego. Dyżury w nim będą pełnić ojcowie duchowni, którzy na co dzień posługują w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi: o. Zbigniew, o. Marcin i o. Piotr.

  więcej
 • Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja w 2020 r. stanie się drugą najczęściej występującą chorobą na świecie. Wiele kosztuje i sporo zabiera. Niszczy więzi, gdy chory nie znajdzie zrozumienia wśród bliskich.

  więcej
 • „Dom pomocy społecznej” brzmi jak wyrok. Jak można tam oddać swoje dziecko? Dla wielu chorych i ich rodzin to właśnie DPS jest nadzieją i szansą na godne życie.

  więcej
 • Zbieranie pieniędzy to widoczny cel fundraisingu. W rzeczywistości chodzi o coś znacznie głębszego: inspirowanie darczyńców i sprawianie, żeby uwierzyli, że mogą zmienić świat.

  więcej
 • Własny interes czy troska o innych? A może działanie w myśl zasady: coś za coś? Który z tych stylów najbardziej będzie nas wspierał w osiąganiu celów? Paradoksalnie odpowiedź może być przeciwna naszym intuicjom.

  więcej
 • Moje nastawienie zmieniła niewierząca kobieta, przy łóżku umierającego ojca. Przy niej te kilkadziesiąt koralików nagle stało się dla mnie aktem głębokiego zaufania, mówienia Bogu „tak”, nawet jeśli życie podpowiada coś innego.

  więcej
 • Trafiają do nich dzieci z interwencji policji, porzucone w szpitalach, odprowadzone do domu dziecka. Zdarzają się dzieci bite, przypalane papierosami. Rany fizyczne szybko się goją, gorzej jest z tymi psychicznymi.

  więcej
 • Caritas Polska stworzyła program charytatywny Uratuję Cię. W serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi. Ty też...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki