Czytanie na dziś: Jon 3, 1-10; Łk 11, 29-32
Rozmowa z bratem Aloisem, przeorem wspólnoty z Taizé,
W tym roku mija 75 lat od założenia wspólnoty braci w Taizé, a także 100 lat od urodzin oraz 10 lat od tragicznej śmierci jej założyciela – brata Rogera.
Ścieżką do Boga nigdy nie podąża się w pojedynkę. We wspólnocie Chemin Neuf ta droga jest tyglem różnorodności.
Miłosierdzie Boże nie jest abstrakcyjną ideą, ale wymaga konkretów. To właśnie w taki konkretny sposób wspólnota Przymierze Miłosierdzia chce docierać do najuboższych materialnie i duchowo.
Jedność jest chyba jedną z najbardziej pożądanych dziś wartości – choć przekraczanie samego siebie naprawdę kosztuje. Członkowie Ruchu Focolari wiedzą jednak, że jest możliwa.
W niedzielę 24 maja biskup włocławski Wiesław Mering konsekrował przez poświęcenie kościół parafialny św. Faustyny Kowalskiej w Koninie, oddając go na wyłączność Bogu.
Razem można wiele. A kiedy do tego prawdziwie żyje się swoją wiarą, bez wątpienia można jeszcze więcej. Trzy tysiące modlących się wspólnie osób na stadionie w Buku jest na to dowodem.
Takich słów użył papież Jan XXIII, wskazując wspólnotę z Taizé jako jedną z istotnych dróg odnowy Kościoła. Jan Paweł II dopowiedział, że do Taizé przybywa się jak do źródła. W czym kryje się tajemnica tego miejsca?
W całej archidiecezji aż 800 małżeństw formuje się w 170 kręgach Domowego Kościoła działających w 70 parafiach. A wszystko zaczęło się od kręgu założonego 40 lat temu.
Nie chcą być wspólnotą zamkniętą we własnym gronie, bo nie da się być chrześcijaninem zamkniętym w czterech ścianach. Z radością głoszą o mocy działania Ducha Świętego, o tym, że warto odkryć na nowo dary otrzymane na chrzcie i bierzmowaniu.
-33%
Bestseller
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki