Czytanie na dziś:
Rozmowa z abp. Sebastianem Francisem Shaw z Lahore w Pakistanie, gdzie trwają jedne z największych prześladowań chrześcijan
Potop szwedzki lat 1655–1656 był nie tylko zbrojnym najazdem, ale także protestancką krucjatą przeciw katolickiej Polsce. Z różnych przyczyn nieudaną, dlatego zapomnianą przez historię.
Ci, którzy trafiali do Mauthausen-Gusen z Auschwitz, twierdzili że są gotowi wracać tam na kolanach. Bo Auschwitz to „piekło na ziemi”, ale Gusen nazywano „piekłem piekła”. Dziś zamienia się ono w plac budowy za cichym przyzwoleniem austriackich władz.
Gdy nasze domy zostały zniszczone, a miasta, w których mieszkaliśmy, legły w gruzach, zdecydowaliśmy się wyjechać, by znaleźć bezpieczne miejsce do życia. Jesteśmy tylko ludźmi – tak mówią syryjscy uchodźcy w tureckim Gaziantep.
Rozmowa z jcem Ziadem Hilalem SJ, dyrektorem Centrum Posługi Uchodźcom i Pomocy Humanitarnej w Homs, o wojnie w Syrii i zamykaniu granic europejskich.
Podczas II wojny światowej uratował od śmierci 20 tys. węgierskich Żydów, wręczając im szwedzkie dokumenty gwarantujące nietykalność. Jego historia urywa się na początku 1945 r.
Milczenie o prawdzie otwiera drzwi dla kłamstwa. Dlatego właśnie nie wolno milczeć: choćby mówienie musiało przynieść ból i urazić czyjąś wrażliwość.
Włoskie wspólnoty chrześcijańskie zaproponowały ekumeniczny projekt, który ma zapewnić uchodźcom bezpieczną podróż do Europy. W kontekście polskich sporów o islamizację Europy sprawa wydaje się niezwykle interesująca.
Ekonomiczna zapaść, podwyżki, kryzys polityczny – tak dziś wygląda życie Ukraińców. Dwa lata po Majdanie są rozczarowani jego efektami, ale wierzą, że rewolucja godności była niezbędna.
Rozmowa z Krzysztofem Stanowskim, prezesem zarządu Fundacji Solidarności Międzynarodowej, o nowej Ukrainie
-64%
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki