Czytanie na dziś:
Serce boli, gdy czyta się o pożarach Amazonii i ogląda się zdjęcia. Poziom wkurzenia rośnie, gdy czyta się, że to przecież nie przypadkowe zaprószenia, ale celowe niszczenie lasów. Komu na tym zależy?
Problemy z dostępem do wody to nie tylko bolączki krajów Afryki. Już niedługo jednym z najbardziej zagrożonych brakiem wody państw w Europie może stać się Polska.
Prawie 750 mln ludzi wciąż nie ma dostępu do wody pitnej - przypomniano przy okazji rozpoczętego 23 lutego spotkania.
Misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Świętego pracujący na Madagaskarze proszą o pomoc. W zeszłym roku przez wyspę przeszła trąba powietrzna, powodując wiele zniszczeń. Ich ogrom jest tak wielki, że potrzeba dosłownie wszystkiego.
Bieda w Polsce to wysokie raty za mieszkanie, zmiana kursu franka albo utrata pracy. Czy można to porównać z biedą afrykańską, gdzie luksusem jest… woda?
Rwący nurt Wisły, głębokość trzy i pół metra i piętnastoletni chłopiec walczący o życie. Na szczęście ktoś go dostrzegł i zadzwonił po pomoc, która nadeszła w ostatniej chwili.
„To nie jest księżowskie gadanie, to jest coś, co we mnie się dzieje, to dar, który tkwi w człowieku” – mówił do słuchających jego konferencji o. Joachim Badeni OP.
Rozmowa z Szymonem Hołownią
Czy przestaniemy mieć wodę w kranach? Nie, bo mamy zasoby wodne, które odpowiednio zagospodarowane nie stwarzają przesłanek do wystąpienia takiej sytuacji
Zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego jest już tak duże, że 10 proc. dna morskiego to pustynie. Nie ma tam życia. Jeżeli nie ograniczymy degradacji środowiska, w ciągu kilku dekad może dojść do katastrofy ekologicznej.
-15%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki