Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

5 wyników dla wyrażenia "uczucia"

 • Ja twierdzę, że Kościół jest kobiecy, jest kobietą – powiedział Franciszek na spotkaniu z przełożonymi zgromadzeń żeńskich. To proste, lakoniczne wręcz stwierdzenie rodzi sporo poważnych konsekwencji.

  więcej
 • Wypełnienie aureoli Maryi i Jezusa na kopiach jasnogórskiego obrazu tęczowymi barwami, znanymi z flag ruchów LGBT może obrażać uczucia religijne osób wierzących. Dlaczego?

  więcej
 • Brzmi abstrakcyjnie – a mimo to zaciekawia, a nawet dotyka. To właśnie uczucia tworzą ten świat ludzkich relacji, który jest tak skomplikowany, który dopomina się poukładania. Czy to jednak znaczy, że musimy czasem postępować wbrew naszym uczuciom?

  więcej
 • Czy o Bogu mogą mówić uczucia? Czy nie są zbyt zmienne, aby były drogą do nieba? A może to tylko sprawa dobrego odróżnienia uczuć głębszych od płytkiego sentymentalizmu? Kluczem jest zrozumienie słowa „pragnienie”.

  więcej
 • Kto z nas nie zna słodko-kwaśnego smaku zazdrości? Słodkiego, bo objawia upragniony przedmiot lub stan rzeczy i kwaśny, bo nie my jesteśmy jego posiadaczami czy uczestnikami.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki