Czytanie na dziś: Tb 12, 1b. 5–15. 20; Mk 12, 38–44
My tu siedzimy w ciepłym mieszkaniu po niedzielnym obiedzie, a papież Franciszek zaprasza nas do świętowania Światowego Dnia Ubogich. Trochę nam z tym niewygodnie. Mamy wyjść na ulicę – i co dalej? Rozdać ciężko zarobione pieniądze? Co zrobić z tym nowym...
Celem zbiórki jest pomoc blisko osiemdziesięciu tysiącom ubogich.
Jedni uznali ją za wroga Kościoła, inni – za nadzieję inteligencji katolickiej. Chciała wzmocnić pozycję kobiet. Podziwiano ją i krytykowano, słano skargi na nią do papieża.
Jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski wygłosił krótką konferencję w trakcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, z archidiecezji łódzkiej. Dlaczego powinniśmy pomagać ubogim?
W żądaniu miłosierdzia ostatni papieże bywali radykalni. Ale równie mocno Kościół przestrzega przed brakiem roztropności
Rozmowa z Andreą Riccardim, założycielem wspólnoty Sant’Egidio i inicjatorem projektu korytarzy humanitarnych we Włoszech, o tym, co znaczy być na peryferiach, pokonywaniu lęku i znaczeniu tolerancji w polskiej historii
To plan odnowy świata przez miłosierdzie. Niektórzy twierdzą, że naiwny, inni, że genialny. My wierzymy, że jest to wizja Ojca, który zna kondycję ludzkiej rodziny i z pomocą Ducha Świętego potrafi nas poprowadzić.
„Dzielimy ubóstwo i niepewność jutra z najsłabszymi” – tak misję wspólnoty Chleb Życia streszcza jej przełożona, s. Małgorzata Chmielewska.
„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Te słowa Chrystusa zapisane w Ewangelii według św. Mateusza (Mt 25, 40) towarzyszą siostrom albertynkom w codziennym życiu i posłudze bliźnim.
Rozmowa z ks. kard. Vincentem Nicholsem, arcybiskupem Westminster i wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
-80%
-83%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki