Czytanie na dziś: Iz 40, 25-31; Mt 11, 28-30
Nie piją alkoholu, choć mogą. Dlaczego? By ci, co nie mogą, przestali pić. Krucjata Wyzwolenia Człowieka obchodzi 40-lecie. To tysiące ludzi w Polsce i poza granicami kraju walczących o trzeźwość osób uzależnionych.
Mija półtora roku od wejścia w życie przepisów umożliwiających gminom wprowadzanie ograniczeń sprzedaży alkoholu. W niektórych miastach przynoszą już one pozytywne efekty.
„Sierpień miesiącem trzeźwości”. „100 dni trzeźwości na 100 lat niepodległości”. Niepijący mogą uznać, że sprawa ich nie dotyczy: przecież nie sięgają po kieliszek. Tymczasem wcale nie są trzeźwi.
Z Krzysztofem Wojcieszkiem, twórcą projektu Narodowego Programu Trzeźwości, rozmawia Piotr Jóźwik
Z Krzysztofem Wojcieszkiem o „Narodowym Programie Trzeźwości” rozmawia Piotr Jóźwik
Biorąc pod uwagę średnie spożycie, wychodzi na to, że każdy z nas (wliczając w to niemowlęta i dzieci), wypija rocznie 9,4 litra czystego alkoholu.
Tegoroczny sierpień postanowiłem uczynić miesiącem trzeźwości w zupełnie innym znaczeniu.
W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji i troski o trzeźwość.
Pod hasłem „Pomaganie pomaga” 25 lipca w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyły się 23. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Wzięło w nich udział około 20 tys. osób borykających się z różnymi uzależnieniami i ich bliscy.
-75%
-10%
-95%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki