Czytanie na dziś:
Przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych. O ostatnich chwilach jego życia wiadomo tyle, ile ujawniły amerykańskie służby.
Czy atak w Nowej Zelandii zapowiada eskalację antymuzułmańskich aktów przemocy w świecie bojącym się islamskiego terroryzmu?
Kurdowie z Iraku mają wszelkie zadatki ku temu, by wybić się na formalną suwerenność. Jednak w tej chwili świat jest jej przeciwny, choć jeszcze niedawno doceniał działania nieformalnego państwa.
Kilka dni temu uczestniczyłem w Warszawie w konferencji poświęconej problemowi uchodźców.
Noworoczne fajerwerki mieszkańcom Stambułu, ale i nam wszystkim, kojarzyć się będą odtąd z morderczą strzelaniną. I o to właśnie chodzi terrorystom.
Po tragedii w Berlinie widać, że Europejczykom nadal trudno jest przywyknąć do myśli, że zagrożenia terrorystyczne są realne. Co więcej, dotyczą one ich własnych ulic.
12 osób zginęło, prawie 50 jest rannych po tym, jak ciężarówka wjechała w uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie
Na wskroś świeckie akty solidarności to tak naprawdę substytuty modlitwy. Chrześcijanin, gdy coś go przerasta, łączy się z cierpiącym w modlitwie
Stwierdzenie, że po 11 września 2001 r. świat nie jest już taki sam, choć trywialne, jest prawdziwe. Po tych atakach zachodni świat wszedł w epokę strachu i tzw. wojny z terroryzmem.
Choć władze Nigerii, przy udziale sił międzynarodowych, powoli odnoszą sukcesy w walce z islamistami z Boko Haram, to jednak miejscowi chrześcijanie nie mogą jeszcze czuć się bezpieczni.
-67%
-64%
Bestseller
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki