Czytanie na dziś: Hi 19,21–27; Łk 10,1–12
Z Ireną Śliwińską o tym, jaką drogę pokonują DDA, by poskładać życie na nowo rozmawia Jarosław Jurkiewicz.
W ich domach alkohol był na pierwszym miejscu, zaraz za nim była przemoc. Za to nie było bezpieczeństwa, szacunku i akceptacji. Choć są dorośli, wciąż cierpią z powodu trudnego dzieciństwa. Niektórzy próbują posklejać poranioną psychikę.
Pan Jurek do Warsztatu Terapii Zajęciowej uczęszcza od prawie dwudziestu lat. Swoich sił próbuje w aktorstwie. Najchętniej przebywa w pracowni teatralnej, gdzie wraz z innymi uczestnikami, przygotowuje przedstawienia.
Gdy go zaadoptowali, miał 9 miesięcy i potrafił tyko leżeć i przewracać się z boku na bok. Nie chciał się przytulać. Ponosił konsekwencje tego, że jego mama piła w ciąży.
Urazy, połamane kończyny, szpital, rehabilitacja… Czy wyleczenie ciała kończy problemy związane z wypadkiem? Niekoniecznie. Z zespołem stresu pourazowego można jednak sobie poradzić.
Czy dokonanie wielkiej pozytywnej zmiany w swoim życiu, np. zerwanie z nałogiem, jest możliwe wyłącznie dzięki psychoterapii? Badania pokazują, że samodzielna praca też może doprowadzić do radykalnej zmiany.
Rozmowa z Anną Jędryczką Hamerą, psychologiem i psychoterapeutą, o terapeutycznej mocy filmów.
Poznańscy seniorzy w roli opowiadaczy historii. Od września seniorki i seniorzy z Wielkopolski biorą udział w warsztatach, które przygotowują ich do wyjątkowego zadania - opowiadania dzieciom o dziedzictwie Ostrowa Tumskiego.
Rodzice, rozmawiając z dziećmi na trudne tematy, często mają wrażenie, że nie mogą dotrzeć do dziecka. W jaki sposób zatem przekazywać dzieciom ważne treści?
Rozmowa z o. Piotrem Kwiatkiem OFMCap o niepotrzebnym konfliktowaniu psychologii i wiary, właściwych granicach pracy terapeuty i kierownika duchowego oraz wdzięczności, która jest lekarstwem
-70%
-13%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki