Czytanie na dziś: Mdr 2, 1a.12–22; J 7, 1–2.10.25–30
Odpowiada Johanna Lindton wolontariuszka przygotowująca Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Poznaniu
− Praca z młodzieżą to spontaniczna przygoda − uważa br. Georg, katolik z Niemiec, który wraz ze swoim współbratem Markiem poprowadził w Poznaniu niecodzienne warsztaty.
Wyjeżdżali do Brukseli na spotkanie z Chrystusem i Jego uczniami, ze swoimi rówieśnikami z całej Europy z nadzieją, że za rok Europa przyjedzie do nich. Wracali radośni i pewni do zobaczenia w Poznaniu!
ABP STANISŁAW GĄDECKI: Nie chcemy zadawalać się bierną krytyką czy czekaniem na to, że ludzie albo instytucje staną się lepsze. Pragniemy podobnie jak wspólnota z Taizé - lepiej poznać Słowo Boże i uczyć się żyć nim w radości i prostocie.
Zastanawiam się, skąd bierze się entuzjazm, który towarzyszy różnym międzynarodowym spotkaniom takim jak Światowe Dni Młodzieży czy Europejskie Spotkania Młodych wspólnoty Taizé.
Po raz pierwszy rozmawialiśmy z ludźmi zza zachodniej granicy. I leczyliśmy się z kompleksów bycia z „siermiężnego świata” – mówi Olgierd, uczestnik Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu w 1989 r. Od 28 grudnia stolica Dolnego Śląska będzie...
Podczas Europejskiego Spotkania Młodych brat Alois opowiedział o młodym uchodźcy z Sudanu, który dotarł do Taizé. Wierzył, że tam będzie bezpieczny, otoczony czułością braci. Niestety, krótko potem umarł. Nie wytrzymało serce.
Rozmowa o nadziei, którą pośród pandemii, kryzysu migracji, zmian klimatycznych oraz spadku zaufania do klasy politycznej i ludzi Kościoła żyją ludzie młodzi z całego świata, z br. Markiem z Taizé
Rok temu byliśmy ciepło przyjęci we Wrocławiu i planowaliśmy zobaczyć się w Turynie. Musieliśmy te plany zmienić, choć potrzeba spotkania pozostała – powiedział brat Alois z Taizé na otwarcie Europejskiego Spotkania Młodych. Tym razem online.
-71%
Bestseller
-64%
-80%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki