Czytanie na dziś:
Nie wiem czy to dobrze, że akurat mnie przypadło pisanie artykułu wstępnego do bieżącego numeru.
W poniedziałek 4 września w polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jak w przededniu rozpoczęcia nauki dyrektorzy radzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia im reforma?
Premier oznajmiła, że nie ma już czasu na edukacyjne referendum. I literalnie ma sporo racji.
Nie byłem sympatykiem szkolnego strajku. Bo jestem zwolennikiem reformy edukacji, a jej wrogowie fałszywie przedstawiają ją jako niczym nieumotywowane widzimisię rządu.
Natychmiastowego zatrzymania wprowadzania reformy edukacji żądają rodzice przeciwni zmianom w polskim szkolnictwie. By osiągnąć zamierzony cel, postanowili posłużyć się nawet własnymi dziećmi.
60 proc. gimnazjów katolickich funkcjonowało w połączeniu z liceami lub w formule zespołu trzech szkół. Co się z nimi stanie?
Rozmowa z prof. Stanisławem Dylakiem o tym, czego szkoła nie daje uczniom, a co mogłaby dawać
Pozwala dziecku dojrzeć emocjonalnie, wyzbyć się szkolnych lęków, zbudować głębokie rodzinne relacje. Dla wrażliwych dzieci chcących rozwijać swoje talenty edukacja domowa może być dobrą alternatywą wobec systemowej szkoły.
Rozmowa z prof. Markiem Budajczakiem, pionierem i promotorem edukacji domowej w Polsce, o jej skuteczności i wyzwaniach stojących przed rodzicami
Ogłoszone przez minister edukacji zmiany w szkolnictwie są tylko i wyłącznie zapowiedzią, a nie gotowym projektem. Najgorsze jest to, że nadal nie wiemy, jaki jest cel edukacji młodych pokoleń.
-19%
-70%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki