Czytanie na dziś: Za 2, 5–9.14–15a; Łk 9, 43b–45
Kobieta, która dokonuje aborcji sama wymierza sobie karę za zabójstwo dziecka. Niesie w sobie ogromne obciążenie emocjonalne. Aby odzyskać równowagę psychiczną, musi bolesne uczucia przepracować. Także duchowo.
- Gdyby chodziło tylko o przywrócenie mnie do pracy, pewnie zakończyłabym już tę walkę. Ale lekarze rodzinni w Norwegii stracili prawo do wolności sumienia. Co będzie, gdy po zakładaniu spirali i kierowaniu na aborcję w grę wejdą inne zabiegi?
Kryzys konstytucyjny skłania wielu katolików do postawienia sobie pytania: po której stronie mam się opowiedzieć? Jaką postawę wobec zmian, które zaszły po 25 października, nakazuje mi Ewangelia?
Wierność sumieniu czy dobrze płatna praca? Oto dylemat, przed którym coraz częściej stają dziś Polacy pracujący na Zachodzie. Konflikt sumienia coraz częściej pojawia się na niwie zawodowej.
Rozmowa z prof. Andrzejem Zollem, karnistą i byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego.
Rozmowa z siostrą Barbarą Chyrowicz, werbistką i etykiem
Przychodzi baba do… warzywniaka. „Poproszę tego ogórka” – mówi. „Niestety, nie sprzedam go pani, klauzula sumienia mi nie pozwala” – odpowiada sprzedawca.
Zdolność udzielania odpowiedzi na to, czego ode mnie oczekuje głos, który jest we mnie, ale nie jest ze mnie. Wezwanie do dobra, które daje o sobie znać w moich myślach. To jest właśnie sumienie.
Rozmowa z dk. Marcinem Gajdą o wyrzutach sumienia, pobożności zaburzonej i narcystycznych liderach
Chrześcijaństwo jest drogą, na której można zbłądzić i zaufać temu, co światowe
-88%
-64%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki