Czytanie na dziś:
Tyle mówimy o tym, że coś dobrego może być z tego siedzenia w domach. Że nauczymy się siebie nawzajem, wreszcie się poznamy, bo w spokoju i bez pośpiechu możemy nareszcie ze sobą rozmawiać.
Rozmowa z Natalią Heinrich, dietetykiem o trudnych do zgubienia kilogramach, insulinooporności i stereotypach na temat zdrowego stylu życia.
Z Tomaszem Szwedem, trenerem biznesu i coachem, o tym, że nadmierny stres staje się większym zagrożeniem w pracy rozmawia Renata Krzyszkowska
Czy niemowlęta przeżywają stres? Pojęcie to kojarzy nam się z trudnymi sytuacjami jak nadmiar pracy, terminy, oceny itp. Niemowlęta nie doświadczają tej całej gamy trudności. Czy można zatem mówić o stresie niemowlęcym?
Pojawia się, gdy mamy wrażenie, że coś dla nas ważnego jest zagrożone albo sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Niepokój, czyli stan nieokreślonego lęku.
Młody człowiek, który potrafi radzić sobie ze stresem, rzadziej dokonuje aktów autoagresji. Jak rozpoznać, że to już czas, by przyjść z pomocą?
Kim naprawdę jestem, gdy nikt mnie nie widzi? Czego się dowiaduję o sobie w tym czasie? Co chcę zmienić, gdy już wyjdę z mojej izolacji?
Aktualne wywrócenie stylu życia do góry nogami, niepokoje o zdrowie i bezpieczeństwo finansowe powodują, że wielu z nas żyje w stanie permanentnego stresu. Nie jesteśmy jednak wobec niego bezradni.
Życie w wielomiesięcznym stresie zbiera właśnie swoje żniwo. Wiele problemów zdrowotnych pojawia się – na pozór paradoksalnie – nie w czasie, gdy żyjemy na podwyższonych obrotach, ale gdy stres już trochę opadnie. Takim momentem dla większości z nas może...
84 procent polskich pracowników regularnie odczuwa stres w pracy. Co drugi zatrudniony nad Wisłą doświadczył przemocy słownej, a co czwarty pracujący w sektorze budowlanym był ofiarą przemocy fizycznej. Relacje w polskich zakładach pracy wciąż są toksyczne.
-67%
-70%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki