Czytanie na dziś: Dz 3,1-10; Łk 24,13-35
O swojej sytuacji mówią z trudem. Bo to dotyczy intymnej sfery ich życia: relacji z Bogiem i z człowiekiem, z którym dzielą codzienność. Opowiadają o tym, co robią, by nie zerwać więzi z Kościołem. Bo niesakramentalni też w nim są.
Moje życie sakramentalne legło w gruzach! Oczywiście mnóstwo w tym zdaniu przesady i niepotrzebnych emocji, bo dokładnie chodzi „tylko” o życie „spowiednicze”, które wcale nie legło w gruzach, lecz napotkało poważne przeszkody.
Dlaczego w Boże Ciało wychodzimy z Najświętszym Sakramentem na ulice miast i wsi? By zamanifestować wiarę? A może po to, aby rozpoznać Wędrowca, który przechodzi przez naszą codzienność?
Jaka jest wiara małego dziecka? Czy dorosłe przeżycie wiary jest jakościowo lepsze od dziecięcego? Czy rozumiemy więcej?
Od 1 marca w Polsce będzie można zawrzeć cywilny związek małżeński w plenerze. Spontanicznie rodzi się pytanie o możliwość ślubu kościelnego poza świątynią.
Nie wszyscy obecni na Mszy św. przyjmują Komunię. Z różnych powodów. Jaką ma dla nich wartość Msza albo jaką mieć by mogła?
Trwają, właśnie się zaczynają, kończą lub… kiedyś będą. Organizacja Pierwszej Komunii Świętej w każdej parafii jest dziś wielkim wyzwaniem. Najważniejsze w przezwyciężeniu trudności jest porozumienie z rodzicami.
W rozmowie z prof. Markiem Kitą
Spowiedź wysubtelniła sumienie, rozwinęła w człowieku życie wewnętrzne i poczucie odpowiedzialności, ale także rozbudziła skrupuły i była dla całych milionów wiernych ciężkim brzemieniem – pisze historyk Kościoła Jean Delumeau w książce Wyznanie i...
Pandemia pokazała, że można w polskich parafiach zorganizować Pierwszą Komunię Świętą nie dużej grupie dzieci, ale także w innych formach, bardziej indywidualnych. Czy możliwa jest również poważna zmiana przygotowania do tej uroczystości?
-64%
-67%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki