Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

11 wyników dla wyrażenia "rząd"

 • Podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja wszyscy uderzyli tę samą strunę: kłopoty Kościoła w Polsce to dalszy ciąg inwazji, jaką od wieków szykują nam zewnętrzni wrogowie naszej ojczyzny

  więcej
 • Już trzy miesiące Niemcy czekają na nowy rząd. Jest na tyle nerwowo, że na stole pojawił się scenariusz, który zaraz po wyborach wydawał się niemożliwy. Według niego za politykę zagraniczną naszych zachodnich sąsiadów może odpowiadać… Martin Schulz.

  więcej
 • „Jak ktoś ładnie skomentował: od większości konstytucyjnej PiS dzielą nas trzy tweety Dominiki Wielowieyskiej, dwa teksty Gadomskiego i jeden artykuł Bielik-Robson” – to komentarz facebookowy Jana Śpiewaka, warszawskiego działacza samorządowego, który od...

  więcej
 • Najważniejsza lekcja z zamieszania wokół reformy sądów wcale nie ogranicza się do władzy sądowniczej. Im szybciej ją odrobimy, tym lepiej dla nas. Nikt nie lubi oczywistości, ale jesteśmy w punkcie, w którym trzeba je przypomnieć.

  więcej
 • Ostatnie gospodarcze decyzje rządu zostały określone mianem zachłannych. Obrońcy wolnego rynku powołują się nawet na Jana Pawła II. Dla papieża z Polski ważniejsi od rynku byli jednak ludzie.

  więcej
 • Rząd rozpoczął program przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Zdaniem premier Beaty Szydło, lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa.

  więcej
 • Co dalej z emeryturami?

  Kurier PAP18.11.16r

  Środki z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zapisanie ich na indywidualnych kontach w ZUS - taką propozycję zawiera resortowy projekt rekomendacji rządu.

  więcej
 • Finanse do wymiany

  Kurier PAP/SB 28.09.16r

  Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. - poinformowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Zapewniła, że są w nim pieniądze na Program 500+, na darmowe leki dla seniorów, minimalne emerytury i koszty reformy emerytalnej.

  więcej
 • Wydawałoby się, że w nowych warunkach politycznych, po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach, przynajmniej odpoczniemy trochę od promocji w Polsce europejskiego postępu. Niestety nawet ta skromna nadzieja okazała się oczekiwaniem na wyrost.

  więcej
 • Republika wyznaniowa, jaką miałyby wprowadzić rządy PiS, to wytwór wyobraźni politycznych przeciwników. Świadczą o tym nie tylko zapowiedzi zwycięzców wyborów, ale też historia ich rządów.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki