Czytanie na dziś: Pwt 26,16-19; Ps 119,1-2.4-5.7-8; Mt 5,43-48
Z dr hab. Elizą Grzelak o tym, dlaczego tak trudno nam się porozumieć, rozmawia MONIKA BIAŁKOWSKA
Wszyscy wiemy, że podstawą budowania dobrych relacji z dziećmi jest skuteczna komunikacja. Tyle że to dość abstrakcyjne. Jak prowadzić rozmowę, by przyniosło to najlepsze efekty?
Każdemu od czasu do czasu marzy się, żeby jego problemy, także małżeńskie, cudownie zniknęły. Sposoby, które naprawdę działają, wymagają jednak wysiłku.
Każdemu z nas zdarza się brać udział w trudnych rozmowach, dotyczących ważnych spraw, którym towarzyszą silne emocje i różnica zdań. Jak je prowadzić, by osiągnąć porozumienie?
Rozmowa o najnowszej adhortacji papieża Franciszka
Rozmowa z Manuelą Pliżgą-Jonarską, mediatorem rodzinnym
Wiele konfliktów nie polega na kłótniach. Problemy wynikają często z przemilczania tego, co powinniśmy omówić z bliskimi.
Czasami musimy przeprowadzić trudne emocjonalnie rozmowy i zwyczajnie, po ludzku, boimy się, że tylko pogorszymy sytuację. Co warto wziąć pod uwagę, przygotowując się do takiego spotkania?
W kontaktach z osobami niewidomymi i niewidzącymi dominuje poczucie niezręczności: nie wiadomo, co powiedzieć, jak się zachować. By pomóc, wystarczy drobny gest lub proste pytanie.
O tym, dlaczego w rodzinach wymieniamy komunikaty, zamiast rozmawiać, dlaczego złość bywa dobra i o sposobach poprawy relacji z najbliższymi z Elżbietą Goślicką i Danutą Wilczarską-Szafarczyk rozmawia Katarzyna Jarzembowska
-15%
-13%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki