Czytanie na dziś: Rdz 37,3-4.12-13a.17b-28; Ps 105; Mt 21,33-43.45-46
Właściwą drogą jest uwolnienie dziecka, pozwolenie na odejście mu w przyjaźni, bez gniewu czy rozczarowania. Rozmowa z dr. hab. Andrzejem Ładyżyńskim.
Duchowa spuścizna rodziców, choć nie jest gwarantem dobrego życia dzieci, ma jednak ogromne znaczenie: może uczynić ich ludźmi wiary, sumienia i pełnego człowieczeństwa albo też uczynić ich życie bardzo miernym.
Jako rodzice musimy sobie uświadomić, że dzieci obserwują nas także w świecie wirtualnym. Cyberprzemoc jest przez nie postrzegana jako przyzwolenie na bycie agresywnym zarówno w internecie, jak i świecie rzeczywistym.
Odmawianie wykonywania poleceń, agresja słowna i fizyczna, wagary, alkohol, ucieczki z domu, drobne kradzieże… Kiedy dziecięcy i młodzieńczy bunt jest elementem rozwoju, a kiedy to sygnał zaburzenia?
O „graniu” dzieckiem w sytuacji rozwodowej, stawianiu go w roli powiernika, a także dzieleniu jego świata na pół w opiece naprzemiennej. Rozmowa z Joanną Niedbalską -psychoterapeutka, terapeutka par i małżeństw, socjoterapeutka, pedagog i doradca życia...
Czy bunt jest nieodłącznym elementem dzieciństwa i dojrzewania? Niekoniecznie,to zależy od wielu czynników. Warto wiedzieć, co pomaga w bardziej harmonijnym rozwoju.
Masz poczucie, że nie sprawdzasz się jako rodzic, czujesz emocjonalny dystans wobec własnych dzieci czy niemoc na myśl o obowiązkach wychowawczych? Prawdopodobnie cierpisz na syndrom wypalenia rodzicielskiego.
Rozmowa z Urszulą Kubicką-Kraszyńską o izolacji, która wypala, instytucjach z potencjałem i procedurze pomagającej wyciągnąć wnioski.
Dzieci, które są okłamywane przez dorosłych, same zaczynają kłamać. Co gorsza, mogą się u nich rozwijać zachowania antyspołeczne i agresywne. Czy dotyczy to tylko oszustw, czy też tzw. białych kłamstw?
Jednym z najważniejszych zadań dzieciństwa jest rozwijanie inteligencji emocjonalnej. W rezultacie dziecko ma się nauczyć odpowiedniego zarządzania swoimi trudnymi emocjami, tak by go nie zniewalały. Jak mu w tym skutecznie pomóc?
-67%
-15%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki