Czytanie na dziś:
Czy należy krytycznie przyjrzeć się referendalnym pytaniom prezydenta? Czy nie będzie to szukanie „dziury w całym”? Otóż powody są. W przypadku jednego pytania na pewno.
Premier oznajmiła, że nie ma już czasu na edukacyjne referendum. I literalnie ma sporo racji.
Zmiana narracji w Brukseli sprzyja jego postulatom. Żadnych kwot uchodźców na Węgrzech nie będzie. Czy Viktor Orbán mógł dopiąć swego mniejszym kosztem? Mógł, ale po co.
Po przegranym referendum Grecy znaleźli się o krok od wystąpienia ze strefy euro i bankructwa państwa. Czy na taki scenariusz starczy im odwagi? I czy opłaca się on Unii Europejskiej?
Przekazanie obywatelom realnego wpływu na władzę było ważnym wątkiem kampanii prezydenckiej. Czy pomysł referendum obligatoryjnego jest słuszny i czy nie dopuści do tworzenia złego prawa?
Irlandia w referendum uznała na równi związki homoseksualne z małżeństwem mężczyzny i kobiety.
Tegoroczne referenda w sprawie niepodległości Szkocji i Katalonii nie zmieniły mapy Europy Zachodniej, ale działalność tamtejszych separatystów inspiruje innych. O chęci uzyskania niepodległości coraz głośniej mówią regiony Francji i Włoch.
-64%
Bestseller
-15%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki