Czytanie na dziś:
Czego najbardziej boją się Polacy i jak stosują się do zaleceń. Rozmowa z dr Katarzyną Hamer, psycholożką społeczną
Tym, co najbardziej odróżnia ludzi zdrowych emocjonalnie od przytłoczonych kryzysami, jest zdolność do cieszenia się. Jak ją w sobie pielęgnować?
O trudnościach ze skupieniem na modlitwie, mądrej miłości własnej i o tym, że Pan Bóg jest ciekawy tego, co się w nas dzieje, z kapucynem o. Piotrem Wardawym rozmawia Anna Druś
Jezus potwierdza nierozerwalną relację między miłością samego siebie a miłością bliźniego. Negacja lub brak akceptacji siebie nie ma nic wspólnego z Ewangelią. A często staje się powodem cierpienia innych.
Trudności kształtują silnych ludzi – to prawda, jednak nie każdy reaguje na przeciwności rozwojem odwagi i przedsiębiorczości. Wiele osób doświadcza nastrojów depresyjnych lub lękowych.
W znanym powiedzeniu o nadziei, która jest „matką głupich”, jest ukryte przekonanie, że nadzieja jest przeciwna wpływowi, bo mądrzy działają, a głupi łudzą się, że coś się wydarzy. Czy tak jest rzeczywiście?
Dlaczego lawinowo rośnie liczba osób z depresją? To skomplikowane, jednak, jak pokazuje w swoich badaniach psycholog kliniczny Stephen S. Ilardi, jednym z ważnych czynników jest tryb życia współczesnego człowieka.
Zapewne nieraz spotkaliśmy się z określeniem, że warto być optymistą. Słyszymy, że optymiści żyją dłużej, cieszą się lepszym zdrowiem i osiągają sukcesy, bo ich pozytywne podejście sprawia, że lepiej radzą sobie z trudnościami. Czy jednak pozytywne myślenie...
-15%
-64%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki