Czytanie na dziś: Jr 17,5-10; Ps 1; Łk 16,19-31
Rozmowa z Anną Jędryczką Hamerą, psychologiem i psychoterapeutą, o terapeutycznej mocy filmów.
W Polsce rośnie liczba dzieci ze zdiagnozowanym ADHD. Skąd to wynika i jak pomóc nadaktywnym dzieciom?
Ostrzegając nastolatka przez niebezpieczeństwami, lepiej pokazywać to co dobre, budować na wartościach. Wbrew pozorom młodzi ludzie zadają sobie pytania o cel i sens życia.
Większość ludzi podejmuje od czasu do czasu próby zmian życia na lepsze. Najczęściej poprzez postanowienia noworoczne. Jednak mimo dobrych chęci większość z nich nie zostaje zrealizowana.
Rodzice, rozmawiając z dziećmi na trudne tematy, często mają wrażenie, że nie mogą dotrzeć do dziecka. W jaki sposób zatem przekazywać dzieciom ważne treści?
Ta sama sytuacja u różnych osób może wywołać zupełnie inne emocje: u jednych będzie to wzruszenie ramion, u drugich irytacja, a u niektórych przygnębienie. Dlaczego?
Trudno jest funkcjonować małżeństwu, które izoluje się od reszty rodziny. Dlatego warto dbać o dobre relacje z teściami. Problem pojawia się zwykle na linii teściowa – synowa.
W szkole istniała zawsze. Kiedyś jej świadkiem były jednostki, dziś dzięki internetowi rozgrywa się na oczach całego świata. Ofiary przemocy są gotowe nawet odebrać sobie życie.
Choć brakuje im umiejętności strategicznego myślenia, to sprawnie posługują się taktykami. Dzieci doskonale wiedzą, jak podejść swoich rodziców. A dorośli często wpadają w pułapkę.
Nastoletni chłopcy szukają męskich enklaw, w których ich chęć zdobywania zostanie zaspokojona. Dlatego tak ważny jest autorytet, który pomoże chłopakowi rozwinąć jego talenty i cnoty.
Bestseller
-15%
-19%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki