Czytanie na dziś: Jr 17,5-10; Ps 1; Łk 16,19-31
Czy kobiety i mężczyźni rozmawiają w różny sposób? A może to tylko błędne przekonanie wynikające ze stereotypów?
Istnieją dzieci spokojne z natury. Jednakże większość naszych pociech przeżywa od czasu do czasu silne i trudne emocje. Jak sobie z tym radzić?
Każdy z nas może podjąć w życiu fatalną w skutkach decyzję. To, czy wyjdziemy z takiego doświadczenia silniejsi, czy słabsi, zależy od jednej umiejętności: czy potrafimy sobie wybaczyć.
Depresja wyniszcza. Ta poporodowa związana jest też z poczuciem winy. Ale historia pani Alicji pokazuje, że w tych trudnych doświadczeniach można dostrzec sens i zbudować na nich coś dobrego.
Zbliżają się wakacje. Dzieci cieszą się: wreszcie koniec nauki, czas na odpoczynek… Jednak już wkrótce wiele z nich dopada nuda.
Mimo dostępności bajek w formie filmu dzieci uwielbiają czytanie na głos przez rodziców. Ale warto też wspólnie czytać z nastolatkiem, choć już na innych zasadach.
Każdemu z nas zdarza się brać udział w trudnych rozmowach, dotyczących ważnych spraw, którym towarzyszą silne emocje i różnica zdań. Jak je prowadzić, by osiągnąć porozumienie?
Do czego służy telefon? Starsze pokolenie odpowie: „No jak to do czego? Do rozmów, ewentualnie esemesowania”. Dla polskich gimnazjalistów telefon jest głównie narzędziem do połączenia się z internetem.
„Jeśli jesteś nieszczęśliwy jako singiel, będziesz nieszczęśliwy w małżeństwie”. To ostrzeżenie powtarzane jest przez wielu specjalistów od budowania dobrych związków.
Każdy rodzic marzy o zapewnieniu dobrego startu życiowego swojemu dziecku. Może się jednak zdarzyć, że nasze dobre chęci pozbawią dziecka tego, co najbardziej je rozwija – zabawy.
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki