Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

52 wyniki dla wyrażenia "poznań"

 • Zapraszamy na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony od 18 do 25 stycznia 2020 roku pod hasłem "Życzliwymi bądźmy" (por. Dz 28,2). Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Malty.

  więcej
 • Nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego z udziałem rabina Waltera Homolki, panel dyskusyjny z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, nagroda „Menora Dialogu” dla abp. Henryka Muszyńskiego, wykłady, koncerty oraz wystawy –...

  więcej
 • Zmarł abp Juliusz Paetz

  Anna Mikołajczyk15.11.19r

  Dnia 15 listopada 2019 r. zmarł śp. abp Juliusz Paetz, arcybiskup metropolita poznański w latach 1996-2002.

  więcej
 • Informację o śmierci prof. Łuczaka na swoim profilu na Facebooku zamieścił Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz.

  więcej
 • Leży Golem na ziemi, powalony, i nie może powstać. Trzeba go jakoś ochronić, żeby nikt nie rozkradł, nie przepiłował na części, nie zaniósł do skupu, nie zdewastował. Golema powaliła wichura, ale nie jakaś apokaliptyczna, która by zrywała dachy z domów.

  więcej
 • Rozmowa ze Stephanem Posnerem, dyrektorem międzynarodowym Federacji L’Arche, o życiu w przyjaźni z niepełnosprawnymi intelektualnie oraz odkrywaniu dzięki nim własnego piękna

  więcej
 • Niebywałą siłą symboliczną Czerwca 56 jest fakt, że gdy o 6.00 rano robotnicy wyszli na ulice Poznania, dołączały do nich kolejne osoby, które czuły to samo. Nie planowały demonstracji – a jednak widząc tłum, chciały stać się jego częścią.

  więcej
 • TU BĘDZIE TEATR

  13.06.19r

  28 i 29 czerwca Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na dwudniowe, wyjątkowe wydarzenie kulturalne pt. „Tu będzie Teatr”, które odbędzie się przy ulicy Skośnej 1, czyli w miejscu, gdzie zostanie wybudowana nowa siedziba Teatru.

  więcej
 • Wezwanie do nawrócenia

  Anna Mikołajczyk24.05.19r

  Ksiądz Szymon Stułkowski przyjmie sakrę biskupią w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r., o godz. 15.00 w katedrze poznańskiej. Głównym konsekratorem będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Publikujemy wypowiedź ks...

  więcej
 • W Muzeum Narodowym w Poznaniu trwa wystawa „Choroba jako źródło sztuki”. Jej tematem nie jest jednak choroba, ale sposób, w jaki manifestuje się w twórczości przeżywających ją artystów.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki