Czytanie na dziś: Syr 48, 1-4.9-11; Łk 3, 4.6
„Posłuszeństwo” w kulturze demokratycznej nie jest słowem popularnym. A jednak nie rezygnuje z niego Kościół. Nie jest jednak tak oczywiste, jakie i komu posłuszeństwo należy w Kościele okazywać.
Rozmowa z s. Justyną Papież, służebniczką dębicką o tym, czy łatwo dziś nosić habit.
Posłuszeństwo jest dziś passé, bo zabija kreatywność i niszczy wolność. Czy rzeczywiście?
Wiara to wolność i posłuszeństwo w jednym. Nie jest ona ani anarchią woli, ani bezrozumną uległością
Kościelny zakaz aktywności w mediach nie jest dla księdza karą za konkretne przewinienie. Jest raczej sposobem badania motywacji i egzaminem z miłości do Kościoła. Egzamin ten zdaje się posłuszeństwem.
Chcemy, by nasze dzieci potrafiły przeciwstawić się presji otoczenia. A jednocześnie wymagamy od nich posłuszeństwa. Czy to nie jest wewnętrzna sprzeczność?
Nie tak dawno pisałem na tych łamach, że wśród słów, które współczesna kultura chciałaby odesłać do lamusa miejsce kluczowe zajmuje „autorytet”.
Posłuszeństwo to pojęcie bardzo dziś niemodne. Kojarzy się z dominacją i ograniczeniem swobodnego działania. Czy ograniczamy naszą wolność, będąc posłusznym nauce Kościoła?
Rozmowa o dojrzewaniu rodziców do powołania swoich dzieci, dobrym rozeznawaniu i Bożej logice z s. Janą Zawieją, przełożoną generalną Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu u progu Roku Życia Konsekrowanego.
-15%
-95%
-25%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki