Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

137 wyników dla wyrażenia "pomoc"

 • Sejm przyjął specustawę o pomocy dla uchodźców, która przynajmniej częściowo rozwiązuje niektóre problemy. Chociaż nie obyło się bez tradycyjnej partyjnej przepychanki, to ustawa zdobyła poparcie zdecydowanej większości, co daje przynajmniej jakiś niewielki...

  więcej
 • Gdy uchodźcy przechodzą przez bramkę przejścia granicznego w Dorohusku, najpierw widać ich oczy. Strach miesza się z nadzieją, ból i tęsknota z wdzięcznością. Granica państwowa to tylko jedna z barier, które miliony osób pokonują codziennie od początku wojny.

  więcej
 • Wojna poszerza perspektywę. Opcja „za życiem” to już nie tylko spór o aborcję i eutanazję. Wojna każe pytać o zadawanie śmierci przez żołnierzy. Każe pytać o uchodźców, którym chcemy pomóc, i o tych, którym pomóc nie chcemy.

  więcej
 • Postawę miłosierdzia można i warto rozwijać, trzeba ją jednak odpowiednio zrozumieć. Bo empatia, współczucie, troska o innych, miłość i przebaczenie, które kojarzymy z miłosierdziem, nie oznaczają naiwności czy przyzwolenia na zło.

  więcej
 • Choć zaangażowanie Kościoła katolickiego w Polsce, związane z rosyjską agresją na Ukrainę, jest ogromne na licznych polach, dla wielu Polaków pozostaje niezauważalne. Co mówi to o sytuacji Kościoła w naszym kraju?

  więcej
 • O tym, co może czuć ukraiński 20-latek siedzący w okopach z karabinem w ręku, czy każdy polski nastolatek chce być wolontariuszem niosącym pomoc i dyskusji, która pomaga zrozumieć bunt z Witoldem Kędzierskim, pedagogiem, specjalistą w zakresie socjoterapii...

  więcej
 • Po pięciu miesiącach w hotelu w Lipnie mieszkają zaledwie dwie ukraińskie rodziny, które trafiły tu w marcu. Ale miejsce tych, którzy wyjechali, zajmują ciągle nowi Ukraińcy.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki