Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

96 wyników dla wyrażenia "pomoc"

 • Do Watykanu dotarł transport darów, które Polska przekazała Stolicy Apostolskiej na czas pandemii koronawirusa. Jest to efekt rozmowy telefonicznej, jaką odbył prezydent Andrzej Duda z Papieżem Franciszkiem.

  więcej
 • Caritas Internationalis apeluje do wspólnoty międzynarodowej o szybkie działania w obliczu pandemii koronawirusa.

  więcej
 • 45 tys. maseczek

  06.05.20r

  Ponad 45 tysięcy maseczek zakupił ze swoich funduszy duszpasterskich i przekazał w kwietniu na potrzeby kapelanów, personelu kościelnego oraz osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem Ordynariat Polowy.

  więcej
 • W ubiegłym tygodniu szpitale walczące z epidemią koronawirusa otrzymały pierwsze ze 100 respiratorów, kupionych przez Caritas w ramach kampanii #WdzięczniMedykom. Dziś do kolejnych placówek wyjadą łóżka szpitalne, a w przygotowaniu są dostawy środków...

  więcej
 • Ksiądz oddał respirator

  AM24.03.20r

  Ksiądz Giuseppe Berardelli, proboszcz parafii w Casnigo stał się bohaterem włoskiej walki z epidemią. 72-letni kapłan zarażony koronawirusem dostał respirator od swojej wspólnoty parafialnej, ale poprosił, aby oddać go młodszemu pacjentowi, mimo że sam...

  więcej
 • Bezpłatną pomoc dla wszystkich, którzy w zaistniałej sytuacji potrzebują wparcia, oferują psychologowie z KUL, a także coraz więcej ośrodków w całej Polsce.

  więcej
 • Zapasy krwi topnieją

  WF20.03.20r

  W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować krwi. Ze względu na epidemię koronawirusa znacznie obniżyła się liczba dawców. Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi proszą: Oddawajcie krew, jest teraz bardzo potrzebna.

  więcej
 • Syria potrzebuje pomocy

  AD03.03.20r

  Caritas Polska prosi o dalsze wsparcie swoich działań w Syrii. W tamtejszej prowincji Idlib ze swoich domów w ostatnich tygodniach uciekło przed wojną prawie milion ludzi.

  więcej
 • W pierwszy piątek Wielkiego Postu będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

  więcej
 • Święta z Ubogimi

  Sant’Egidio / Warszawa10.12.19r

  Bo rodzi się Bóg, staje się jednym z nas. Nie chcesz świata samotnych wysp? Zrób coś, by w te Święta ktoś nie był sam. Nic nie będzie za mało, wszystko cenne. To będą Święta naprawdę. Święta rodzinne! Nie będziesz pewien kto komu pomaga, bo najważniejsze...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki