Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

84 wyniki dla wyrażenia "pomoc"

 • Ksiądz oddał respirator

  AM24.03.20r

  Ksiądz Giuseppe Berardelli, proboszcz parafii w Casnigo stał się bohaterem włoskiej walki z epidemią. 72-letni kapłan zarażony koronawirusem dostał respirator od swojej wspólnoty parafialnej, ale poprosił, aby oddać go młodszemu pacjentowi, mimo że sam...

  więcej
 • Bezpłatną pomoc dla wszystkich, którzy w zaistniałej sytuacji potrzebują wparcia, oferują psychologowie z KUL, a także coraz więcej ośrodków w całej Polsce.

  więcej
 • Zapasy krwi topnieją

  WF20.03.20r

  W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować krwi. Ze względu na epidemię koronawirusa znacznie obniżyła się liczba dawców. Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi proszą: Oddawajcie krew, jest teraz bardzo potrzebna.

  więcej
 • Syria potrzebuje pomocy

  AD03.03.20r

  Caritas Polska prosi o dalsze wsparcie swoich działań w Syrii. W tamtejszej prowincji Idlib ze swoich domów w ostatnich tygodniach uciekło przed wojną prawie milion ludzi.

  więcej
 • W pierwszy piątek Wielkiego Postu będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

  więcej
 • Święta z Ubogimi

  Sant’Egidio / Warszawa10.12.19r

  Bo rodzi się Bóg, staje się jednym z nas. Nie chcesz świata samotnych wysp? Zrób coś, by w te Święta ktoś nie był sam. Nic nie będzie za mało, wszystko cenne. To będą Święta naprawdę. Święta rodzinne! Nie będziesz pewien kto komu pomaga, bo najważniejsze...

  więcej
 • Przez lata „Szlachetna Paczka” stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych. Zamieszanie w organizującym ją Stowarzyszeniu „Wiosna” nie ostudziło „paczkowego” zapału Polaków.

  więcej
 • Zbieranie pieniędzy to widoczny cel fundraisingu. W rzeczywistości chodzi o coś znacznie głębszego: inspirowanie darczyńców i sprawianie, żeby uwierzyli, że mogą zmienić świat.

  więcej
 • Jeżdżąc na Lesbos, doszedłem do wniosku, że najgorszy w losie ludzkim jest moment, kiedy nie można mieć na niego wpływu. Z Markiem Durskim, który pomaga uchodźcom i migrantom w obozie Moria na wyspie Lesbos rozmawia Hubert Ossowski

  więcej
 • Własny interes czy troska o innych? A może działanie w myśl zasady: coś za coś? Który z tych stylów najbardziej będzie nas wspierał w osiąganiu celów? Paradoksalnie odpowiedź może być przeciwna naszym intuicjom.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki