Czytanie na dziś: Ga 1,13–24; Łk 10,38–42
Myślę o Ginczance od czerwca. Z przerwami. Fascynują mnie jej wiersze, jej uroda i jej okrutny los. Chyba trochę rozumiem, co czuje Jarosław Mikołajewski, który podąża za cieniem Ginczanki i to swoje przyglądanie się jej opisał w książce Cień w cień.
Rzadko w felietonach cytuję, ale tym razem muszę. Zmarła Wanda Warska, której słucham od wielu lat, a konkretnie od chwili narodzin mojej córki.
Ukazał się pierwszy tom z planowanych trzech obejmujących wszystkie poezje i dramaty Karola Wojtyły. To juwenilia, wczesne utwory z lat 1938–1946, na które sam autor patrzył dość krytycznym okiem.
Pisała cały czas. Podobno ubierała się w suknie pełne kieszonek, w których trzymała skrawki papieru i ołówki
Bolesław Leśmian jest kwintesencją polskiej poezji. Jego język zachwycił wielu z nas. Ten rok to dobry czas, żeby zanurzyć się znów w jego twórczości, tak bogatej w znaczenia i emocje. Tak pełną Istnienia.
Czytam wydany niedawno pod przewrotnym tytułem Drobna zmiana zbiór krótkich tekstów Marcina Świetlickiego. Układają się w całość, która stanowi poetycką kronikę ostatnich kilkunastu miesięcy, czasu tak wielu, wcale niedrobnych, zmian.
W wieku 82 lat zmarł kanadyjski poeta, piosenkarz i wokalista Leonard Cohen.
Poeta, malarz i rytownik, a przede wszystkim mistyk - William Blake siedemnastowiecznej Anglii otworzył drzwi do świata duchowego i nadprzyrodzonego. Ukazała się obszerna biografia tego artysty, którego sztuka inspirowana była Biblią i nieortodoksyjnym...
W roku 2015 obchodziliśmy setną rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego – poety prawdziwie wielkiego w swoim talencie, ale i skromności, zatroskanego o człowieka.
Kiedy myślę o poezji, odczuwam emocje. Nawet, jeśli przeczytam z pozoru grafomański twór, nie opuszcza mnie przekonanie, że autor napisał go z potrzeby serca.
-19%
-13%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki