Czytanie na dziś: Iz 58, 7–10; Psalm 112; 1 Kor 2, 1–5; Mt 5, 13–16
Kapłan i poeta. Otoczony ludźmi, a jednak samotny. Wiersze o Bogu księdza Jana Twardowskiego pokochało tysiące Polaków, nie tylko katolików.
Mówił o sobie, że nie jest poetą tylko tekściarzem. Ta skromność dużo o nim mówi, bo twórcy lubią budować swoje ego, odmieniając takie słowa jak artysta przez wszystkie przypadki.
Ani Adam Mickiewicz, ani jego brat i przyjaciele nie przypuszczali, że będą to ostatnie święta poety spędzone na ojczystej ziemi. To tutaj zrodził się pomysł napisania Pana Tadeusza.
Szukając klucza do zrozumienia osobowości oraz aktywności kapłańskiej i papieskiej Jana Pawła II, warto sięgnąć po jego działalność literacką, poezję i dramaty.
Anna Kamieńska nazwała w jednym ze swoich wierszy dom ks. Twardowskiego „ptasim domkiem drewnianym”. Ale to jest przede wszystkim dom anielski. Anioły fruwają tu wszędzie.
Rozmowa z Waldemarem Smaszczem
Poeta, który wierzył w to, że człowieczeństwo ocalić może tylko miłość. Dziś jego twórczość wymyka się wyuczonym interpretacjom i narzuconym schematom.
-15%
-75%
-71%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki