Czytanie na dziś: Dz 2,14.22b-32; Mt 28,8-15
Dobrze, że rząd chce nieco zwiększyć podatki płacone przez najbogatszych. Źle, że robi to za pomocą półśrodków i uzależnia od uzyskanych w ten sposób kwot wsparcie dla niepełnosprawnych.
Płacenie rozsądnych podatków jest nie tylko prawnym, ale też moralnym obowiązkiem. Ten, kto uchyla się od ich płacenia wcale nie jest sprytny, lecz okrada innych, którzy muszą zapłacić więcej
Czy międzynarodowa korporacja „zapomniała” zapłacić podatki? I dlaczego Episkopaty Wspólnoty Europejskiej zabrały głos w tej sprawie?
Polityczni decydenci zamiast stworzyć świetne warunki do bogacenia się w swoich krajach wszystkim obywatelom, sami wolą uciec tam, gdzie ręka ich rodzimego fiskusa nie sięga.
Rozmowa z dr. Tymoteuszem Zychem, ekspertem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, o koniecznych zmianach i kierunkach polskiej polityki rodzinnej
Rozmowa z prof. nadzw. dr hab. Barbarą Piontek o podatkach w Polsce i horrendalnych kosztach ich ściągania.
O proponowanych zmianach w przepisach podatkowych z Andrzejem Sadowskim, prezydentem Centrum im. Adama Smitha
W ciągu roku opinia publiczna została poinformowana o dowodach na unikanie płacenia podatków oraz ukrywanie dochodów. Czy płacenie podatków ma jeszcze w dzisiejszych czasach sens?
Założenia nowej ordynacji podatkowej przedstawione przez resort finansów mają połączyć ogień z wodą: zapewnić lepszą ochronę podatnika przy skuteczniejszym sciąganiu należności. Są propagandowym trikiem czy krokiem ku normalności?
Zniesienie ograniczenia rocznych składek ZUS na krótką metę zmniejszyłoby niesprawiedliwe rozłożenie obciążeń publicznoprawnych. Niestety, w długim terminie mogło stworzyć nowe problemy i wywołać napięcia społeczne.
-70%
-19%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki